en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Kino Dzieci

Kino Dzieci

05.07.2023 - 06.08.2023
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza
A-
A+

Galeria Arsenał zaprasza na pokazy filmowe — Kino Dzieci. 

Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2, Sala Plac Zabaw Arsenał (parter)

Wstęp bezpłatny


Prosimy grupy zorganizowane chcące wziąć udział w pokazach, o wcześniejszy kontakt z obsługą galerii, e-mail: m.mackenzie@galeria-arsenal.pl lub na numer telefonu: 85 874 20 61.Harmonogram: 

5/07/2023 (środa), godz. 11:00
„Lada dzień"

12/07/2023 (środa), godz. 11:00
„Dziki Zachód Calamity Jane"

26/07/2023 (środa), godz. 11:00
 „Moje życie to cyrk"

6/08/2023 (niedziela), godz. 11:00
 „Marona – psia opowieść"„Lada dzień"
dedykowany uczniom klas 7-8 szkoły podstawowej
reż. H. Ramezan / Finlandia / 2020 / aktorski / 82'

Ramin i jego irańska rodzina, mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopak zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony.

Rodzice Ramina robią wszystko, żeby chłopiec i jego siostra czuli się jak w normalnym, kochającym domu. Widmo deportacji skłania rodzinę do złożenia apelacji. Kontynuują swoje codzienne życie, starając się zachować pozytywne nastawienie pomimo zbliżających się trudności. Pełne ciepła, zrozumienia i humoru relacje zakłóca jednak niepewność jutra. W takich warunkach Ramin wchodzi w dorosłość. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza impreza i zakochanie, szukanie siebie. Każda chwila jest bezcenna. Oficerowie służby imigracyjnej regularnie odwiedzają szkołę Ramina, żeby zabrać dzieci, których rodziny nie otrzymały prawa do azylu. Czy przyjadą również po niego?

Lada dzień zaskakuje czułością i ciepłem. Oparty na doświadczeniach reżysera film to przejmująca i pogodna historia o rodzinie szukającej swojego miejsca na świecie.

zwiastun 
materiały dydaktyczne
„Dziki Zachód Calamity Jane"
dedykowany uczniom klas 4-6 szkoły podstawowej
reż. R. Chayé / Francja, Dania / animowany / 2020 / 85'

Animacja swobodnie nawiązująca do dzieciństwa legendarnej postaci Marthy Jane (Calamity) Cannary, która w 1863 roku, w przebraniu chłopca, wyruszyła na zachód Stanów Zjednoczonych.
Film opowiada historię 12-letniej Marthy Jane, która musi zająć się swoim rodzeństwem, kiedy jej ojciec zostaje ranny w poważnym wypadku podczas kierowania konwojem na zachód Stanów Zjednoczonych. Sfrustrowana ograniczeniami związanymi z płcią, Martha Jane postanawia przebrać się za chłopca, aby lepiej wypełniać swój obowiązek wobec rodziny, a także realizować pragnienie wolności i przygody. Pewnego dnia zostaje niesłusznie oskarżona o kradzież. Postanawia uciec, zdeterminowana, żeby udowodnić swoją niewinność.

zwiastun
materiały dydaktyczne
„Moje życie to cyrk"

dedykowany uczniom klas 7-8 szkoły podstawowej
reż. M. M. Bouchard / Kanada / 2020 / aktorski / 100'

Laura chce żyć jak zwyczajna nastolatka. To jednak nie takie łatwe, kiedy u boku ma się tatę będącego zakręconym artystą. Czy nietypowej rodzinie uda się odnaleźć wspólny język i stawić czoła nowym wyzwaniom?

Życie nastoletniej Laury to wieczna podróż. Wraz ze swoim tatą Billem – zawodowym klaunem – przemierzają kraj, występując w coraz to nowszych miejscach. Mimo wspólnych ekscytujących przygód Laura chce jednak od życia czegoś więcej. Wolałaby raczej się rozwijać i poznawać nowe rzeczy, a mniej się wygłupiać. Tylko co na to powie jej tata? Niespodziewanie, dzięki nowej nauczycielce, może się spełnić jej największe marzenie – prywatna szkoła. Czy wyluzowany tata Laury będzie w stanie zrozumieć inne spojrzenie na świat? Czy to jabłko nie padło aby zbyt daleko od jabłoni?

Doceniona podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci komedia pokazuje, że w świecie pełnym podziałów i różnic najlepszym wyjściem zawsze jest okazywanie wsparcia i zrozumienia drugiej osobie.

zwiastun 
materiały dydaktyczne 
„Marona – psia opowieść"
dedykowany uczniom klas 7-8 szkoły podstawowej
reż. A. Damian / Francja, Rumunia / 2019 / animowany / 92'

Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

To wizualnie zachwycająca i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy o przywiązaniu, miłości i tym, czym dla psów i ludzi jest szczęście. Ta wyjątkowa forma opowiadania została doceniona przez międzynarodową publiczność. Premiera filmu miała miejsce na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy. „Marona” zdobyła m.in. nominację do Europejskich Nagród Filmowych, została nagrodzona na Bucheon IAFF, Strasbourg European Fantastic FF oraz przez Jury Odkryć 6. MFF Kino Dzieci.

zwiastun 
materiały dydaktyczne 
Partner wydarzeń towarzyszących:

Bieżące wydarzenia

10.12 - 10.12

Koncert Anatolija Belova – projekt Cybele

10.12 - 10.12

PLENUM MEMINARIUM #4. (Nie)możliwe praktyki troski

10.12 - 07.12

PLENUM MEMINARIUM #4

07.12 - 07.12

Żubroffka w Arsenale: Konkurs NA SKRAJU