en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Kem Szkoła w Białymstoku

Kem Szkoła w Białymstoku

13.08.2022 / 16:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza na warsztaty z Kem Szkołą

sobota, 13.08.2022, godz. 16
Galeria Arsenał w Białymstoku, ul.A. Mickiewicza 2
wstęp wolny

13 sierpnia podczas wizyty w Białymstoku, Kem Szkoła będzie w 3 tygodniu tegorocznego programu. Warsztat, który poprowadzi tego dnia w ramach wystawy Odszkolnić!, będzie wynikał bezpośrednio z trwającego procesu wspólnego uczenia się.

Kem jest warszawskim queerowym kolektywem feministycznym pracującym na styku choreografii, performansu, dźwięku i praktyki społecznej. Bazując na eksperymentalnych formatach działań i budowaniu infrastruktury przyjaźni Kem angażuje się w krytyczną intymność i queerową przyjemność. Ich projekty cechuje hybrydyczność i płynność, zacieranie granic między sztuką, kuratorstwem, edukacją, aktywizmem, praktykami klubowymi i tworzeniem społeczności. Wśród założeń kolektywu jest też wzmacnianie queerowych, feministycznych i antyrasistowskich praktyk i dyskursów artystycznych.

Od 2021 roku kolektyw prowadzi także Kem Szkołę. Jej tegoroczny 8 tygodniowy program edukacyjny składa się z warsztatów, seminariów i dyskusji, które eksplorują kolektywne, queerowo- feministyczne i choreograficzne metodologie wymiany wiedzy i samoorganizacji. Założeniem Kem Szkoły jest tworzenie warunków wspierających rozwijanie indywidualnych i kolektywnych praktyk osób uczestniczących w jej procesie edukacyjnym. Program kierowany jest do osób działających w polu kultury, sztuki i aktywizmu. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w Warszawie 25 lipca. Składa się z dwóch dopełniających się i wzajemnie zasilających części: Jak dotykać ruchu? i Choreografie Sojusznictwa.

Jak dotykać ruchu? 

Pierwsza część Kem Szkoły zaprasza uczestniczki_ków do wspólnego opracowania narzędzi i strategii choreograficznych i performatywnych, które usytuują badania i praktykę artystyczną w ramach ucieleśnionego doświadczania w relacji do warunków społeczno-politycznych.

Choreografie Sojusznictwa 

To cykl spotkań artystek_ów i grup aktywistycznych czerpiących z praktyk queerowo-feministycznych, których wspólny proces może doprowadzić do wypracowania i wypróbowywania różnych strategii naprawczych wobec patriarchalnych, heteronormatywnych, rasistowskich systemów władzy.


Wydarzenia towarzyszące wystawie "Odszkolnić!" w ramach cyklu "Aktyw".

Powiązane Wystawy

08.07 - 18.08

Odszkolnić!