en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Grotowski / Garbaczewski. Wykłady w Akademii Teatralnej

Grotowski / Garbaczewski. Wykłady w Akademii Teatralnej

22.02.2019 - 07.03.2019 / 18:00
Miejsce: Miejsce: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Filia w Białymstoku, ul. H. Sienkiewicza 14
Kuratorzy: Kurator: Ewa Tatar, Michał Łukaszuk
A+
A-
Zapraszamy na dwa wykłady Michała Łukaszuka omawiające twórczość Jerzego Grotowskiego i Krzysztofa Garbaczewskiego towarzyszące wystawie Krzysztofa Garbaczewskiego "Badania terenowe"
EDIT: Zmiana daty. Wykład odbędzie się w CZWARTEK (07.03) o godz. 18:00
W piątek o 19:00 polecamy udanie się na koncert "Nagrobki grają Muminki vol. III" w ramach w ramach 19. Festiwal ¿Underground/Independent?!
(a przed koncertem można przyjść do Arsenału obejrzeć nagrobek Krzysztofa Garbaczewskiego autorstwa Aleksandry Wasilkowskiej)


1.
22 lutego, PIĄTEK, godz. 19:00
Kim był Grotowski?
 
Wykład poświęcony twórczości teatralnej Jerzego Grotowskiego w kontekście performatyki, problemu rejestracji i dokumentacji w teatrze oraz eksperymentów na widzach i aktorach, a także rewolucyjnej metody pracy z ciałem, odwołujący się także do popularnego w regionie antropologicznego Teatru Wierszalin. Zastanowimy się, czy Grotowskiego da się squeerować, i prześledzimy, jak robi to Karol Radziszewski w „Księciu”.
 
2.
7 marca, CZWARTEK, godz. 18:00
Kim jest Garbaczewski?
 
Wykład o Krzysztofie Garbaczewskim, fenomenach i problemach, jakie generuje jego teatr, skomplikowanych związkach z Jerzym Grotowskim. Skupimy się też na nowych technologiach w teatrze, poszukiwaniu innego języka, rytuale i rozsadzaniu medium od środka, zahaczając o szamański dar Mirona Białoszewskiego i prześladujące nas widma.
 
Na oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny, podczas wykładów prezentowane będą materiały wizualne.

Bieżące wydarzenia

Na zdjęciu znajduje się abstrakcyjny obraz namalowany farbami olejnymi.
14.08 - 16.08

Wakacje od piekła