en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Closing night : spacer / koncert / rave / vr

Closing night : spacer / koncert / rave / vr

17.03.2019 / 16:00-22:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Kuratorzy: Kurator: Ewa Tatar, Michał Łukaszuk
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza na pożegnanie wystawy Krzysztofa Garbaczewskiego „Badania terenowe”:

Closing night : spacer / koncert / rave / vr
17 marca (niedziela), godz. 16:00-22:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Wstęp wolny
"Badania terenowe" Krzysztofa Garbaczewskiego to poszukiwanie innego języka albo w ogóle innych form komunikacji, poszerzanie doświadczeń dostępnych naszej wyobraźni. Closing night to ostatnia na tej wystawie performatywna próba przeczytania jej jeszcze inaczej.

***
16:00 Anna Łuszyńska / oprowadzanie w języku białoruskim
17:00 Perła / oprowadzanie antyfaszystowskie i antywojenne
18:00 koncert
PRAWDA TO ZA MAŁO
wińmy galaktyki
Andrzej Szpindler
... cygaro z wargami ekipy z warszawy mają zaszczyt przedstawić...!
występ w konwencji
scarecrows intranet / artificial mine / ghoul-goofy
pygmy spa ghetto psycho-jah jacuzzi the sax
19:00 koncert
PUSSY MANTRA featuring
technokultura
kolektyw cyber- i xeno-feministyczny
płeć cyberprzestrzeni
real vr-u
fonosfera przyszłości

***
BOHATEROWIE WIECZORU:

Marta Nawrot – artystka nowych mediów, designerka i programistka światów wirtualnych. pOstCyBeRfeministka i propagatorka idei Open Source i Free Learning, twórczyni multisensorycznych i multiplayerowych doświadczeń wirtualnych. Współzałożycielka kolektywu Pussymantra i niezależnego wydawnictwa CyberPussy skupionego wokół twórczości cyber i xenofeministycznej w kontekście digital art. Współtworzy kolektyw VR Dream Adoption Society (DAS) oraz jedno z pierwszych na świecie wieloosobowych doświadczeń VR “NotFound”: Structure of Digital Freedom” (TR Warszawa, 2016).

Andrzej Szpindler - poseł na sejm (2023), spadły na niego głosy wszystkich uprawnionych (włączając brzdące, pety, rośliny - zapędzone za parawany do głosowania, uwięzły tam, produkują się, co brzmi: jak Ryszard Nixon, za bardzo teraz i z bardzo bliska). Strącony do wulkanu za zszywanie ukradkiem futerek i sałat ideologii, tym samym hybrydowanie ich, odkrył złoża zezłomowanych kabin hibernacyjnych. Odhibernowany opublikował stenogramy sejmowe pt: there is no hope for the self, matter which is recording itself, then watching the same. A także nagrania pt: https://3uio.bandcamp.com/album/we-concern-the-embryo

Anastasia Vorobiova – multimedialna artystka i malarka. Współpracuje z Dream Adoption Society. Córka syberyjskich szamanów, od których nauczyła się techniki jednorożca do programowania 3D. Współzałożycielka kolektywu Pussymantra i niezależnego wydawnictwa CyberPussy skupionego wokół twórczości cyber i xenofeministycznej w kontekście digital art. Współautorka pokazywanych na wystawie Badania terenowe prac.

Jagoda Wójtowicz - artystka nowych mediów, designerka i programistka światów wirtualnych, promotorka mediów wirtualnej rzeczywistości i innych form eksperymentalnych interwencji cyfrowych oraz szeroko pojętej wizualnej kreatywności. Współzałożycielka kolektywu Pussymantra i niezależnego wydawnictwa CyberPussy skupionego wokół twórczości cyber i xenofeministycznej w kontekście digital art. Współzałożycielka kolektywu VJskiego NN Visuals. Współtworzyła jedno z pierwszych na świecie wieloosobowe doświadczenie VR “NotFound”: Structure of Digital Freedom” (TR Warszawa, 2016). Działa w Dream Adoption Society.

***
Program towarzyszący wystawie „Badania terenowe” zrealizowano we współpracy z Fundacją Uniwersytet Terenowy w ramach dotacji zarządu Województwa Podlaskiego przyznanej w otwartym konkursie ofert na wykonanie zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz w sferze działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego na rok 2019.

***
Uwaga: 17 marca (niedziela) w godz. 13:00-16:00 w przestrzeni wystawy będą odbywać się próby dźwiękowe, co znacznie może utrudniać zwiedzanie ekspozycji. Również w tych godzinach dostęp do doświadczenia VR Locus Solus będzie mocno ograniczony.

Partnerzy