en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Być jak Gunta Stölzl - działania zapoznawcze z tkactwem Bauhausu

Być jak Gunta Stölzl - działania zapoznawcze z tkactwem Bauhausu

14.12.2019 / 11:00
Współpraca: Współpraca: Kat Siemieniako
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w bezpłatnym działaniu artystycznym w ramach cyklu  RAZEM znaczy SIŁA

"Być jak Gunta Stölzl - działania zapoznawcze z tkactwem Bauhausu"

sobota 14 grudnia 2019, godz. 11.00-14.00
 
prowadzenie: Kat Siemieniako & Kat Kida
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłębiania fenomenu warsztatów tkackich Bauhausu oraz doświadczenia i wykonania własnej tkaniny. Miłej i ciepłej atmosferze przy krosnach będziemy snuły opowieści o uczelni Bauhaus, która, mimo że działała na początku XX wieku zaledwie 14 lat, jej założenia, ideologie, metody projektowania do dziś nie straciły na swojej aktualności. W szczególności skupimy się na pracowniach tkackich.
 
Działanie towarzyszy wystawie DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu.
 
zapraszamy do Galerii Arsenał przy ul. Mickiewicza 2
w sobotę 14 grudnia o godz. 11.00. Przewidywany czas trwania: ok. 3 godz.


Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl do 13 grudnia 2019, do godz. 14.00

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.


Katarzyna Kida - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w pracowni druku na tkaninie odzieżowej prof. Krystyny Jaguczańskiej oraz w pracowni tkaniny unikatowej prof. Aleksandry Mańczak.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tkaniną artystyczną. Brała udział w wielu wystawach i projektach artystycznych.
Od 1999 roku pracownica Galerii Arsenał w Białymstoku, gdzie współtworzy program edukacyjny Plac Zabaw Arsenał. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka i pomysłodawczyni cyklu warsztatów dla nastolatków RAZEM znaczy SIŁA, prowadzonych w Galerii Arsenał od 2014 roku.

Kat Siemieniako - Absolwentka  wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury Wnętrz białostockiej Politechniki. Działa pod szyldem Balans Studio robiąc ilustracje, grafikę użytkową i projektując wydawnictwa. W ciekawości możliwości tworzenia maluje murale, lepi garnki, szyje, tka kolorowe krajki. Prowadzi też warsztaty, gdzie pomaga człowiekowi przy pomocy sztuki obudzić wolność radosnej kreatywności.