en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Być jak Gunta Stölzl - działania zapoznawcze z tkactwem Bauhausu

Być jak Gunta Stölzl - działania zapoznawcze z tkactwem Bauhausu

14.12.2019 / 11:00
Współpraca: Współpraca: Kat Siemieniako
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w bezpłatnym działaniu artystycznym w ramach cyklu  RAZEM znaczy SIŁA

"Być jak Gunta Stölzl - działania zapoznawcze z tkactwem Bauhausu"

sobota 14 grudnia 2019, godz. 11.00-14.00
 
prowadzenie: Kat Siemieniako & Kat Kida
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłębiania fenomenu warsztatów tkackich Bauhausu oraz doświadczenia i wykonania własnej tkaniny. Miłej i ciepłej atmosferze przy krosnach będziemy snuły opowieści o uczelni Bauhaus, która, mimo że działała na początku XX wieku zaledwie 14 lat, jej założenia, ideologie, metody projektowania do dziś nie straciły na swojej aktualności. W szczególności skupimy się na pracowniach tkackich.
 
Działanie towarzyszy wystawie DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu.
 
zapraszamy do Galerii Arsenał przy ul. Mickiewicza 2
w sobotę 14 grudnia o godz. 11.00. Przewidywany czas trwania: ok. 3 godz.


Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl do 13 grudnia 2019, do godz. 14.00

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.


Katarzyna Kida - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w pracowni druku na tkaninie odzieżowej prof. Krystyny Jaguczańskiej oraz w pracowni tkaniny unikatowej prof. Aleksandry Mańczak.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tkaniną artystyczną. Brała udział w wielu wystawach i projektach artystycznych.
Od 1999 roku pracownica Galerii Arsenał w Białymstoku, gdzie współtworzy program edukacyjny Plac Zabaw Arsenał. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka i pomysłodawczyni cyklu warsztatów dla nastolatków RAZEM znaczy SIŁA, prowadzonych w Galerii Arsenał od 2014 roku.

Kat Siemieniako - Absolwentka  wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury Wnętrz białostockiej Politechniki. Działa pod szyldem Balans Studio robiąc ilustracje, grafikę użytkową i projektując wydawnictwa. W ciekawości możliwości tworzenia maluje murale, lepi garnki, szyje, tka kolorowe krajki. Prowadzi też warsztaty, gdzie pomaga człowiekowi przy pomocy sztuki obudzić wolność radosnej kreatywności.

Bieżące wydarzenia

Na zdjęciu znajduje się abstrakcyjny obraz namalowany farbami olejnymi.
14.08 - 16.08

Wakacje od piekła