en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Bouillon Group. 100 minut, w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

Bouillon Group. 100 minut, w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

01.09.2018 / 20:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, Białystok
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Eliza Urwanowicz-Rojecka
A+
A-
Praca gruzińskiego kolektywu artystycznego Bouillon Group to instalacja dźwiękowa zatytułowana 100 minut, tematycznie nawiązująca do setnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę i Gruzję. Hymny narodowe oraz gruzińskie pieśni patriotyczne zostaną zaprezentowane w uwspółcześnionej aranżacji, w postaci elektronicznej muzyki klubowej. Tytułowe 100 minut to planowany czas trwania wydarzenia – także nawiązujący do tej ważnej w obu krajach rocznicy.

Jak piszą artyści: „Minęło 100 lat od ogłoszenia pierwszej demokratycznej Republiki [Demokratyczna Republika Gruzji, utworzona 26 maja 1918, istniała do lutego 1921 – red.]. Jesteśmy na etapie przywracania pamięci utraconej podczas trwania systemu sowieckiego. Bouillon Group, poprzez muzykę i zabawę, podejmie próbę wypełnienia tych czarnych dziur i przywrócenia utraconej pamięci”.  


Bouillon Group
– kolektyw artystyczny założony w 2008 roku w Tbilisi (Gruzja). Jego członkowie – Natalia Vatsadze, Teimuraz Kartlelishvili, Vladimer Lado Khartishvili, Konstantine Kitiashvili, Ekaterina Ketsbaia i Zurab Kikvadze – tworzą multimedialne projekty partycypacyjne: od instalacji w przestrzeni publicznej po akcje performatywne. Ich prace są oparte na wzajemnych oddziaływaniach przestrzeni, wyobraźni, seksualności i historii.
więcej:

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

Honorowy Patronat Prezedenta Miasta Białegostoku

Organizatorzy

Patroni medialni

GALERIA ARSENAŁ - MIEJSKA INSTYTUCJA KULTURY

Bieżące wydarzenia

09.09 - 09.12

Warsztaty artystyczne i dokumentalne dla seniorów