en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Asia Live! Performans z Singapuru w ramach 34. DSW

Asia Live! Performans z Singapuru w ramach 34. DSW

21.05.2019 - 22.05.2019
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Kurator: Kurator: Waldemar Tatarczuk
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Sylwia Narewska
A+
A-
Galeria Arsenał oraz Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na:

Asia Live! Performance z Singapuru

Wydarzenie odbywa się w ramach 34. Dni Sztuki Współczesnej
21.05. (wtorek), godz. 17:30
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej), Białystok
22.05. (środa), godz. 17:30
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej), Białystok

Artyści: Grupa Phu Luc (Appendix) w składzie: Justina Lee, Nicole Phua, Ezzama Rahmana i Natashy Wei oraz wykład
Kurator: Waldemar Tatarczuk
Wstęp wolny!

Asia Live! to cykl prezentujący performans z Azji. Tegoroczna edycja poświęcona jest Singapurowi jako centrum sztuki performansu w Azji Południowo-Wschodniej. Program wydarzenia powstał we współpracy z artystą Jasonem Limem, wieloletnim kuratorem festiwalu Future of Imagination. Zapraszamy na pokazy performansów Justina Lee, Nicole Phua, Ezzama Rahmana i Natashy Wei oraz wykłady.
 
Justin Lee (ur. 1963, Singapur)
Artysta i projektant. Jako jeden z pierwszych stażystów organizacji STPI https://www.stpi.com.sg/about/ został wybrany do pracy z artystami takimi jak Frank Stella i Donald Sultan. Jego projekty łączą wyczucie współczesnego designu z singapurską tradycją – Lee zestawia w nich kulturę azjatycką z kulturą popularną. Performer wierzy, że sztuka pomaga ludziom w rozwoju osobistym, dostrzeganiu własnej roli oraz budowaniu świadomości samych siebie. Jego prace stanowią również odbicie słów i obrazów z mass mediów, m.in. z billboardów czy produktów konsumpcyjnych, które mają wpływ na nasze myśli i ekspresję.
 
Nicole Phua (ur. 1997, Singapur)
Tworzy głównie performansy oraz instalacje. Eksploruje zagadnienie podróży ku duchowemu oświeceniu, poruszając temat życia i śmierci, które według niej wzajemnie się uzupełniają i stanowią polaryzację tej samej energii. Podczas performansów artystka wykorzystuje przedmioty codziennego użytku o symbolicznych kształtach, poszerzających zakres ich znaczeń. Jej działania powiązane są z religią, kulturą i duchowością. Jest założycielką Therightbelief, platformy, na której młodzi artyści mogą zaprezentować swoje dzieła. Obecnie pracuje jako nauczycielka sztuki w Art Village w Singapurze.
 
Ezzam Rahman (ur. 1981, Singapur)
Zajmuje się sztuką instalacji i performansem. Uczestniczył w licznych wystawach i wydarzeniach artystycznych, był również organizatorem i współkuratorem wielu lokalnych i międzynarodowych wystaw zbiorowych, wydarzeń i festiwali. Bada temat ciała oraz podstawowych ludzkich emocji, jest także znany ze stosowania do produkcji dzieł łatwo dostępnych i niekonwencjonalnych materiałów. W swoich pracach konstruuje narracje, które rzucają wyzwanie polityce tożsamościowej oraz jej nieodłącznym paradoksom obecności i marginalizacji. Efemeryczny charakter większości dzieł Rahmana ma na celu wzbudzenie refleksji na temat nietrwałości, niknącego śladu i odrzucenia.
 
Natasha Wei (ur. 1982, Singapur)
W swoich performansach odnosi się do kondycji ludzkiej oraz bada wytrzymałość kobiecego ciała. Jej działania mają na celu umożliwienie publiczności odtworzenia osobistych znaczeń oraz odkrywania nowych doświadczeń, a także wzbudzenie empatii. Język wizualny artystki opiera się na pracy z ograniczeniami przestrzeni, zniekształconym pięknem i projekcjami fantazji. W ostatnich latach jej twórczość oscyluje między obrazami malarskimi a akcją na żywo. Performerka aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Singapuru poprzez swoją praktykę artystyczną i działalność edukacyjną.