en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Ambient w Elektrowni. Projekt New Hope & Galeria Arsenał

Ambient w Elektrowni. Projekt New Hope & Galeria Arsenał

09.07.2023 - 03.09.2023
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul.Elektryczna 13 (wejście od ul.Świętojańskiej), Białystok
A-
A+

Ambient w elektrowni

Projekt New Hope & Galeria Arsenał w Białymstoku

Galeria Arsenał elektrownia
ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej), Białystok
Wstęp bezpłatny!

Przez cały lipiec i sierpień na placu przed budynkiem starej elektrowni w Białymstoku będzie działać strefa wypoczynkowa. W co drugie niedzielne popołudnie w ramach cyklu Ambient w elektrowni odbywać się tutaj będą występy artystów i artystek związanych z białostockim Projektem New Hope. Zachęcamy do wspólnego wypoczynku na leżakach i poznawania nowych twarzy i dźwięków lokalnej sceny muzycznej.


Harmonogram:


9.07.2023 (niedziela), godz. 1518
Ambient ~ MIFI77 (Projekt New Hope)

23.07.2023 (niedziela), godz. 15
18
Ambient ~ Mateusz Grzybowski (Projekt New Hope)

6.08.2023 (niedziela), godz. 15
18
Ambient ~ MIFI77 (Projekt New Hope)

20.08.2023 (niedziela), godz. 15
18
Ambient ~ korsi.space i bmunylguns (Projekt New Hope)

3.09.2023 (niedziela), godz. 15
18
Ambient ~ MIFI77 (Projekt New Hope)Projekt New Hope jest odpowiedzią na potrzebę popularyzacji kultury alternatywnej w regionie. Białystok, będąc kulturalną stolicą Podlasia, oferuje wciąż niewystarczająco dużo możliwości rozwoju i promowania nowych talentów, które mogłyby mieć pozytywny wpływ na propagowanie wartościowej kultury alternatywnej w regionie. Lukę tę ma wypełnić Projekt New Hope, powstały z potrzeby aktywizacji i promocji lokalnych twórców, edukacji lokalnej społeczności oraz popularyzacji szeroko pojętej muzyki i sztuki niezależnej. Wykorzystując ogromny potencjał artystyczny drzemiący w stolicy Podlasia, New Hope daje nadzieję na stworzenie odpowiednich warunków do odkrywania, rozwoju i promowania młodych talentów. Misją Projektu New Hope jest szukanie nowych i niestandardowych rozwiązań, a zarazem łamanie stereotypów dotyczących sceny muzycznej i podważanie jej status quo.

korsi.space (Maciek Korsan) – od zawsze związany z muzyką, od lata 2021 regularnie rozwija swoje umiejętności, stając za dekami w FOMO. Wspiera różne inicjatywy kulturalne swoimi umiejętnościami programistycznymi i fotograficznymi. Kocha mieszać sztukę z technologią – albo technologię ze sztuką (jeszcze nie zdecydował). W swoich setach szuka miksu elektroniki z organicznymi brzmieniami, które uwalniają dostęp do pierwotnych zakamarków duszy.

MIFI77 – DJ, animator kultury, menedżer klubu FOMO. Od najmłodszych lat miłośnik sztuki DJ-skiej i czarnych płyt. Od ponad dekady swoje działania skupia głównie na podlaskiej scenie kulturalnej i klubowej. Jest rezydentem i byłym menedżerem niedziałającej już̇ legendy polskiej sceny muzycznej – klubu METRO w Białymstoku, współpracuje z podlaskimi instytucjami kulturalnymi tworzącymi takie festiwale, jak Żubroffka czy Underground Independent. Na co dzień, w roli właściciela szkoły i nauczyciela, zajmuje się również prowadzeniem warsztatów DJ-skich, tworząc Projekt New Hope. Muzyka, jaką operuje obecnie, oscyluje między eksperymentalnym i acidowym electro/techno, IDM, amen czy break. Wszystko jednak jest zamknięte w oryginalnej psychodelicznej przestrzeni, która za każdym razem przenosi słuchaczy w niezwykłą podróż̇. 

Mateusz Grzybowski – producent, live performer, podróżnik oraz DJ pochodzący z okolic Białegostoku. Jego sety jak i produkcje zwykle oparte są na hipnotyzującym i głębokim techno, od kosmicznego ambientu po cięższe eksperymentalne dźwięki. Silnie związany z białostocką sceną muzyczną, klubem FOMO i wywodzącym się z niego kolektywem Projekt New Hope. Wielokrotnie grał podczas wydarzeń w Białymstoku i okolicach, część z nich współorganizował. Bliskie jego sercu są też dzikie leśne imprezy, na których kilka lat temu zaczął interesować się DJ-ką.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Aktyw”

Powiązane Wystawy

30.06 - 03.09

Duby smalone