en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Dominika Olszowy. Happy End

28.06.2019 - 22.08.2019 / 18:00

Dominika Olszowy. Happy End

28.06.2019 - 22.08.2019
Otwarcie: Otwarcie: 28.06.2019 / 18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
Kurator: Kurator: Tomek Pawłowski
A+
A-
Wystawa Happy End to monograficzna prezentacja twórczości Dominiki Olszowy, artystki działającej na styku sztuk wizualnych, performansu i teatru. Na wystawie pokazany zostanie wybór starszych prac, poruszających wątki kryzysu egzystencjalnego i wynikających z niego lęków, oraz nowe realizacje, w których artystka eksploruje problematykę zdrowia. Galeria zostanie podzielona na trzy symboliczne strefy, będące reinterpretacjami przestrzeni poczekalni, gabinetu zabiegowego oraz cmentarza.
Olszowy tworzy instalacje, rzeźby, filmy oraz performansy, które niekiedy traktuje jako amulety zaklinające i oswajające pogrążoną w kryzysie rzeczywistość. W swoich pracach bazuje często na doświadczeniach osobistych. Przetwarza je jednak w uniwersalne, przepełnione subtelnym humorem wypowiedzi na temat ludzkiej kondycji i czasu.

Tytuł wystawy został zaczerpnięty z projektu, który Olszowy przygotowała z okazji Kongresu Kultury 2016. W ramach Happy End artyści/tki oraz pracownicy/e kultury mogli korzystać z darmowych konsultacji kardiologicznych. Projekt w przewrotny sposób odnosił się do kwestii socjalno-bytowych osób uprawiających zawody artystyczne, które ze względu na brak systemu ubezpieczeń i często słabą sytuację materialną mają ograniczony dostęp do lekarzy specjalistów. Olszowy zaproponowała skuteczne w mikroskali rozwiązanie, pozwalające choć na chwilę wyobrazić sobie lepszą rzeczywistość.

***
Wydarzenia towarzyszące

29.06 (sobota), godz. 11
Oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawie
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

20.07 (sobota), godz. 12:30
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Partnerzy i patroni medialni

Galeria Arsenał - miejska instytucja kultury