en
Menu
Logo Galerii Arsenał

"Zagmatwany dźwięk" - warsztaty z cyklu "Sztuka szuka człowieka"

"Zagmatwany dźwięk" - warsztaty z cyklu "Sztuka szuka człowieka"

14.04.2018 / 15:30-18:30
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza osoby niesłyszące i niedosłyszące na warsztaty z cyklu "Sztuka szuka człowieka"

Zagmatwany dźwięk

14 kwietnia 2018, godz. 15:30 - 18:30
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Prowadzenie: Agnieszka Kołodziejczak i Justyna Kieruzalska / Grupa Artystów Głuchych

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.zieniuk@galeria-arsenal.pl do wyczerpania miejsc. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać numer telefonu do kontaktu.

Od prowadzących: Warsztaty połączone będą z krótkim wykładem o filozoficznym znaczeniu destrukcji i pojęcia MERZ. Poruszymy temat odczuwania przez ludzi dźwięków oraz wyobrażenia, jak dźwięk może brzmieć i wyglądać.

Biogramy:
 
Justyna Kieruzalska
Lublinianka, rocznik 1984. Absolwentka PLO im. St. Wyspiańskiego w Lublinie. W 2008 roku ukończyła grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Absolwentka podyplomowych studiów AGH w Krakowie oraz WSEI w Lublinie. Certyfikowany Master Business Training RBC. Założyła studio graficzne uho. Zajmuje się projektowaniem graficznym, identyfikacją wizualną i ilustracją oraz projektowaniem stron www. Ma na koncie kilkanaście wystaw, w tym wystawy indywidualne między innymi "Nie rozumiem, co mówisz, napisz mi proszę". Jest również autorką ilustracji w publikacjach: Odmienny Świat? oraz komiksów Igor i Wehikuł czasu, Holokaust.  
 
Agnieszka Kołodziejczak
Ur.1976 w Łodzi, studia wyższe ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W 2001 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Dywanu i Gobelinu prof. Mariusza Kowalskiego oraz w Pracowni Malarstwa prof. Jerzego Kudukisa. W 2003 roku otrzymała również tytuł magistra filozofii w zakresie estetyki i teorii kultury Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2003 i 2004 w ramach stypendium rządu Norwegii studiowała w Kunsthøyskolen w Bergen w Norwegii. W 2009 odbyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Łódzkim w Instytucie Filozofii w katedrze  Estetyki i Teorii Kultury prof. Grzegorza Sztabińskiego.
 
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią analogową i cyfrową, tworzy kolaże i poezję. W 2012 roku została współzałożycielem grupy artystycznej GAG (Grupy Artystów Głuchych). Obecnie pracuje jako specjalistka ds. monitoringu projektów w Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne „JaTyMy” w Łodzi. Twórczyni Galerii MEOK w Łodzi. Pasjonatka skandynawskiej kultury. Swoją twórczość prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą.