en
Menu
Logo Galerii Arsenał

"Wzornictwo podlaskiej tkaniny ludowej w ceramice" - warsztaty w ramach cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier"

"Wzornictwo podlaskiej tkaniny ludowej w ceramice" - warsztaty w ramach cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier"

06.09.2017 - 04.10.2017
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza osoby niewidzące i niedowidzące na warsztaty "Wzornictwo podlaskiej tkaniny ludowej w ceramice" z cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier".
Prowadzenie: Paulina Horba
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z wzorami podlaskiej tkaniny ludowej oraz poznają technikę pracy z ceramiką. Zainspirowani różnorodnością podlaskich wzorów i kolorów zaprojektują płytkę ceramiczną, na której odbiją własny niepowtarzalny wzór. Kolejnym etapem będzie szkliwienie płytek w wybranych przez siebie kolorach. W związku z tym, że wzory na płytce są wklęsłe i wypukłe, można je "oglądać" również poprzez dotyk.

Terminy spotkań:

6.09.2017, godz 11:00
19.09.2017, godz 11:00
04.10.2017, godz 11:00

Paulina Horba: absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu, pracę magisterską obroniła w 2012r. na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w pracowni prof. Sławomira Brzoski. Od 2014r. do 2016r.była nauczycielką rzeźby w Liceum Plastycznym w Supraślu. Obecnie prowadzi autorską pracownię ceramiczną w Ziołowym Zakątku w miejscowości Koryciny, gdzie realizuje swoją artystyczną drogę, łącząc ceramikę użytkową oraz niezależne autorskie projekty. Organizatorka warsztatów aktywności twórczej dla dzieci i dorosłych . W 2011r. otrzymała stypendium Ministra KiDN, w 2013r. i 2016r. prezydenta miasta Białegostoku na projekty artystyczne Białystok
Ceramiczny oraz Mural ceramiczny (w trakcie realizacji) oraz stypendium Marszałka w 2016r. na projekt Folkowe wzory.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Sztuka nie zna żadnych barier - oferta Galerii Arsenał dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu"

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy