en
Menu
Logo Galerii Arsenał

"WY-twórcy" - warsztaty towarzyszące wystawie Huberta Czerepoka i Valentina Ruhry'ego

"WY-twórcy" - warsztaty towarzyszące wystawie Huberta Czerepoka i Valentina Ruhry'ego

11.10.2018 - 25.10.2018
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Odwiedź wystawę Huberta Czerepoka „Początek” i zwróć uwagę na dwuznaczność przedmiotów przedstawionych przez artystę na filmach. Dokończ przygotowane wcześniej rysunki przedmiotów według własnej wizji, a następnie zobacz, czy ktoś inny zrobił to w podobny sposób do Ciebie, czy może w zupełnie inny. Przyjrzyj się pracom na wystawie Valentina Ruhry’ego „Eliza”. Stwórz swoje własne dzieło i opowiedz o nim historię.
Od Ewy Chacianowskiej, autorki kart pracy
 
DWUznaczność Czerepoka:
Zadanie ma zainteresować odbiorcę tym, w jaki sposób autor, artysta Hubert Czerepok stara się zwrócić w swoich pracach uwagę na dwuznaczność przedmiotów i nabieranie przez nie nowych znaczeń. Dwuznaczność to zjawisko, które często możemy napotkać w życiu codziennym, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Odbiorca podejmuje próbę określenia znaczenia przedmiotów poprzez dorysowanie własnej ich wizji. Konfrontuje następnie swoją pracę z inną interpretacją przedmiotu, zdając sobie sprawę z tego, jak wiele znaczeń może być przyporządkowanych do tego samego przedmiotu.
 
Historia wielotematowa Ruhry’ego:
Chodzi o pokazanie, jak artysta łączy wiele tematów w jedną spójną historię. Tłumaczymy odbiorcy terminy: INSTALACJA, RZEŹBA, ARCHITEKTURA, TECHNOLOGIA, SZTUCZNA INTELIGENCJA, INTERNET, ROBOT, PRZESTRZEŃ, CZŁOWIEK, które są punktem odniesienia do wystawy „Eliza”.
Tematy te poddane działaniu odbiorcy stają się nową historią zbudowaną zgodnie z jego wyobraźnią.
 
„WY-twórcy” to cykl działań twórczych towarzyszących wystawom. Do 25 października nieodpłatnie udostępniamy zestaw towarzyszący ekspozycjom: Hubert Czerepok „Począrtek” oraz Valentin Ruhry „Eliza”, przez artystkę, Ewę Chacianowską. Z zestawów można korzystać w godzinach otwarcia wystaw.
 
Torby „WY-twórców” przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, ale dorosły zwiedzający w pojedynkę czy grupa znajomych także może po nie sięgnąć. Każdy zestaw zawiera kocyk, przybory do rysowania oraz kartki z ćwiczeniami odnoszącymi się do wystawy. Chodzi o to, by rozgościć się wygodnie na ekspozycji i bawić się, czerpiąc inspirację z otaczających prac.

Ćwiczenia plastyczno-sensoryczne angażują wyobraźnię dziecka i opiekuna, prowokują do rozmowy i twórczego spędzenia czasu, również po powrocie do domu. Dzieci oswajają z dziełami sztuki i przestrzenią galeryjną, dorosłym pozwalają w niestandardowy sposób spojrzeć na eksponowane dzieła.

Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkie kreatywne osoby do zabawy w „wy-twórców”. Projekt ma charakter cykliczny, więc będziemy Państwa na bieżąco informować o możliwości skorzystania z zestawów do poszczególnych wystaw.

Powiązane Wystawy

31.08 - 25.10

Hubert Czerepok. Początek, w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

31.08 - 25.10 / 18:00

Valentin Ruhry. ELIZA