en
Menu
Logo Galerii Arsenał

"Wy-twórcy" - warsztaty towarzyszące wystawie Bownika

"Wy-twórcy" - warsztaty towarzyszące wystawie Bownika

17.02.2017 - 23.02.2017
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Jaki miał humor artysta, gdy tworzył swoje dzieło? Co widzisz na fotografii, gdy patrzysz na nią, stojąc na jednej nodze? Czy potrafisz wyobrazić sobie, jak pachnie to, co znajduje się na wybranej przez Ciebie pracy? – zapraszamy małych i dużych zwiedzających do zabawy w „wy-twórców”.
„WY-twórcy” to cykl działań twórczych towarzyszących wystawom. Do czwartku, 23 lutego nieodpłatnie udostępniamy zestaw towarzyszący ekspozycji Bownika, Wyobraź sobie czasy, w których wszystkie rekordy już padły.

Torby „Wy-twórców” przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, ale dorosły zwiedzający w pojedynkę czy grupa znajomych także może po nie sięgnąć. Każdy zestaw zawiera kocyk, przybory do rysowania oraz kartki z ćwiczeniami odnoszącymi się do wystawy. Chodzi o to, by rozgościć się wygodnie na ekspozycji i bawić się, czerpiąc inspirację z otaczających prac.

Ćwiczenia plastyczno-sensoryczne angażują wyobraźnię dziecka i opiekuna, prowokują do rozmowy i twórczego spędzenia czasu, również po powrocie do domu. Dzieci oswajają z dziełami sztuki i przestrzenią galeryjną, dorosłym pozwalają w niestandardowy sposób spojrzeć na eksponowane dzieła.

Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkie kreatywne osoby do zabawy w „wy-twórców”. Projekt ma charakter cykliczny, więc będziemy Państwa na bieżąco informować o możliwości skorzystania z zestawów do poszczególnych wystaw.

Powiązane Wystawy

20.01 - 23.02

BOWNIK. Wyobraź sobie czasy, w których wszystkie rekordy już padły