en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

"WY-twórcy" - warsztaty towarzyszące wystawie A.Zaradny oraz J.Černickiego

"WY-twórcy" - warsztaty towarzyszące wystawie A.Zaradny oraz J.Černickiego

28.04.2018 - 14.06.2018 / 10:00 - 18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
A-
A+
Przejdź się po wystawie Anny Zaradny SOUNDLESS i zwróć uwagę na to, w jaki sposób można przedstawić dźwięk, albo... stwórz swoją własną partyturę. Na wystawie Jiri Černickiego stwórz swój własny megafon i wykrzycz swoje wewnętrzne uczucia.

„WY-twórcy” to cykl działań twórczych towarzyszących wystawom. Do 14 czerwca nieodpłatnie udostępniamy zestaw towarzyszący ekspozycji "SOUNDLESS" oraz „Spirytualizm naukowy” przygotowany przez artystkę, Ewę Chacianowską.
Torby „WY-twórców” przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, ale dorosły zwiedzający w pojedynkę czy grupa znajomych także może po nie sięgnąć. Każdy zestaw zawiera kocyk, przybory do rysowania oraz kartki z ćwiczeniami odnoszącymi się do wystawy. Chodzi o to, by rozgościć się wygodnie na ekspozycji i bawić się, czerpiąc inspirację z otaczających prac.

Ćwiczenia plastyczno-sensoryczne angażują wyobraźnię dziecka i opiekuna, prowokują do rozmowy i twórczego spędzenia czasu, również po powrocie do domu. Dzieci oswajają z dziełami sztuki i przestrzenią galeryjną, dorosłym pozwalają w niestandardowy sposób spojrzeć na eksponowane dzieła.
Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkie kreatywne osoby do zabawy w „wy-twórców”. Projekt ma charakter cykliczny, więc będziemy Państwa na bieżąco informować o możliwości skorzystania z zestawów do poszczególnych wystaw.