en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Warsztaty z cyklu "Sztuka szuka człowieka" poświęcone barwieniu naturalnemu

Warsztaty z cyklu "Sztuka szuka człowieka" poświęcone barwieniu naturalnemu

15.06.2019 / 15:00-18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Justyna Kołodko-Bietkał
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza osoby niesłyszące i niedosłyszące na warsztaty z cyklu "Sztuka szuka człowieka" poświęcone barwieniu naturalnemu, których głównym bohaterem będzie Indygowiec Barwierski.
15 czerwca 2019, godz. 15:00 - 18:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Prowadzenie: ZetPety (Natalia Siódmak, Marcin Ryczkowski)
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl do wyczerpania miejsc. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać numer telefonu do kontaktu.

Od prowadzących:
Zapraszamy na warsztaty z barwienia naturalnego, których głównym bohaterem będzie Indygowiec Barwierski. Roślinny Superbohater, który nie tylko nadaje tkaninom piękną barwę zwaną błękitem indygo, ale ma też działanie antyseptyczne i chłodzące. Nadamy starym tekstyliom nowe życie używając tradycyjnych technik barwienia takich jak Shibori. Będziemy składać, skręcać, zgniatać i eksperymentować na milion
sposobów po to aby uzyskać niepowtarzalny, autorski efekt, który odmieni stare ciuchy, torby czy firanki w hity sezonu.
Co trzeba przynieść: własne ubrania, tkaniny do farbowania z naturalnych włókien - bawełna, len (może być nawet jedwab, jeśli
komuś się zawieruszył w szafie).

ZetPety (Natalia Siódmak, Marcin Ryczkowski): grupa kreatywnie przetwarzająca surowce wtórne. Autorzy lamp z odzyskanego papieru, szkła z drugiego obiegu, tkanin, twórcy mebli upcyklingowych. Propagatorzy idei zrównoważonego rozwoju. Od trzech lat prowadzą otwarte warsztaty twórczego recyklingu na festiwalach designu i wydarzeniach o tematyce ekologicznej. Projektują i ręcznie wykonują przedmioty codziennego użytku. Nadają nowe funkcje i kształty istniejącym już sprzętom lub tworzą je od nowa wykorzystując recyclingowe materiały.