en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Warsztaty SEPPO ONLINE dla licealistów i studentów towarzyszące wystawie NIECH POPRZEDZA CIĘ PŁOMIEŃ

Warsztaty SEPPO ONLINE dla licealistów i studentów towarzyszące wystawie NIECH POPRZEDZA CIĘ PŁOMIEŃ

03.11.2020 - 30.11.2020
A+
A-
Warsztaty skonstruowane są tak, aby każdy samodzielnie, wraz z przyjaciółmi, kolegami z grupy, znajomymi, bądź rodziną, mógł wziąć w nich udział, bez wychodzenia z domu. Co najważniejsze, by wspólnie wykonywać zadania, Twoja drużyna nie musi znajdować się wcale w jednym miejscu – ze swoimi przyjaciółmi lub znajomymi możesz pozostać jedynie w wirtualnym kontakcie. Jedyny wymóg to dostęp do internetu i smartfona, tabletu lub laptopa.

Szczegółowe instrukcje przekazujemy poniżej. To proste, dołącz do nas i zgłębiaj sztukę!!!
Trzymajcie się zdrowo i bezpiecznie.

Wystawa online, informacje i dokumentacja wydarzeń towarzyszących wystawie NIECH POPRZEDZA CIĘ PŁOMIEŃ są dostępne na stronie www.sztukakurdystanu.com 

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl

Warunkiem udziału w warsztatach jest otrzymanie maila zwrotnego z danymi umożliwiającymi zalogowanie się i rozpoczęcie warsztatów online. Liczba miejsc ograniczona.
Udział bezpłatny!
 
Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Małgorzata Kopciewska, Aleksander Sakowicz, Eliza Urwanowicz-Rojecka, Justyna Zieniuk

Instrukcja
Każdy uczestnik powinien posiadać dostęp do internetu i smartfona, tabletu lub laptopa.
Uczestnicy pracują w grupach studenckich, zespołach rodzinnych, przyjacielskich lub indywidualnie.
Opiekun warsztatów dostarcza uczestnikom dane niezbędne do zalogowania się i rozpoczęcia pracy online. Po zalogowaniu na urządzeniach mobilnych graczy pojawia się mapka z opisem  zadań, które trzeba wykonać w określonym czasie.
W przypadku drużyn rodzinnych lub przyjacielskich każde zadanie wymaga wybrania spośród członków grupy koordynatora/koordynatorki, który/a będzie odpowiedzialny/a za przesłanie wyników pracy do opiekuna warsztatów. Efekty działań będą oceniane na bieżąco. Do każdego z zadań należy wybrać innego koordynatora lub koordynatorkę!
 
Sugerowany przebieg gry:
1. Połączenie się z siecią.
2.  Kontakt z opiekunem warsztatów, w celu uzyskania kodu dostępu do gry.
3. Zalogowanie się na www.seppo.io jako gracz (PLAYER).
4. Wybór koordynatora/koordynatorki.
5. Zapoznanie się z pracą i treścią zadania.
6. Konsultacje online, narady w mediach społecznościowych, burze mózgów itd.
7. Wykonanie zadania. W przypadku, kiedy efektem końcowym zadania jest zdjęcie – każdy z uczestników może wykonać swoją pracę, a następnie przesłać ją do koordynatora.
8. Przesłanie efektów wspólnej pracy do opiekuna warsztatów.
 
Bawcie się dobrze!
Uwaga!  W razie pytań, skontaktuj się z opiekunem warsztatów za pomocą funkcji czatu w grze.
 
SEPPO zostało po raz pierwszy wdrożone przez Galerię Arsenał w ramach bezpłatnego pilotażowego programu warsztatowego, towarzyszącego wystawie Anny Zaradny „Soundless” w 2018 roku. Warsztaty zostały z sukcesem przeprowadzone w czterech grupach warsztatowych (polsko i anglojęzycznych) licealistów i studentów. Nauczyciele i wykładowcy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach w formie obserwacji uczestniczącej. Ocena, zarówno ze strony nauczycieli, jak i studentów i licealistów była bardzo pozytywna. Przy projekcie Galeria Arsenał współpracowała z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii oraz Międzywydziałowym Instytutem Kultury i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku.
 
Podkreślenia wymaga fakt, że Galeria Arsenał jest pierwszą instytucją kultury w Polsce wykorzystującą fińską platformę gier edukacyjnych SEPPO do nieszablonowych działań warsztatowych w obszarze sztuki współczesnej. Platforma SEPPO otrzymała w 2018 roku nagrodę the Bett Awards 2018 promującą kreatywność i innowacje w edukacji i w 2017 GEES Education Award za jakość i zróżnicowanie narzędzi edukacyjnych. Platforma jest wykorzystywana w działalności edukacyjno-kulturalnej m.in. w Finlandii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, USA i Dubaju.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Patroni medialni

Partnerzy

Galeria Arsenał - miejska instytucja kultury