en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Warsztaty Rodzinne Zaufaj mi. 3 x R: relacje rodzinne w ruchu

Warsztaty Rodzinne Zaufaj mi. 3 x R: relacje rodzinne w ruchu

03.06.2017 - 04.06.2017
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Artyści: Artyści: Aniela Kokosza
A+
A-

Warsztaty odwołane, odbędą się w innym terminie. Przepraszamy!

Zapraszamy młodzież w wieku 11–15 lat wraz z rodzicami na


Warsztaty Rodzinne Zaufaj mi. 3 x R: relacje rodzinne w ruchu
 
3-4 czerwca 2017 (sobota - niedziela)
godz. sobota: 17.00 – 19.00, niedziela: 11.00 – 13.00
(warsztaty są dwudniowe jednak jest możliwość uczestnictwa tylko w jednym dniu warsztatów)
Galeria Arsenał, Białystok, ul. A. Mickiewicza 2

Będąc mamą nastolatki, wiem, jak ważny dla mnie – i coraz rzadszy – jest czas razem z nią spędzony. Wiem, jaką radość sprawiają mi wspólne z nią zajęcia i zabawy. Wiem też, że czasem trudno się spotkać, wspólnie działać.

Nieoczekiwanie okazało się, że wspólne ćwiczenia, taniec, wspinanie, skakanie i akrobatyka to coś, co pasjonuje nas obie i sprawia nam wielką radość. Stało się to przypadkiem, gdy jako obserwator towarzyszyłam mojej córce w warsztatach tańca, a jej zabrakło pary do ćwiczeń. Odkryłam wtedy, jak wiele można powiedzieć dotykiem, gestem, ruchem. Nawet takie śmieszne ćwiczenie jak wzajemne naśladowanie swojego chodu wiele o nas mówi. Przekonałam się, że mogę zaufać mojej nastoletniej córce, że ona jest już dostatecznie silna, bystra i doświadczona, by w niektórych momentach przejąć kierowanie. Czasem wystarczy dodać jej otuchy, pokazać, że się ufa, by sama w siebie uwierzyła.

Chcę podkreślić, jak ważne jest, byśmy my, rodzice, ufali i wierzyli w swoje dzieci, w to, że potrafią i mogą samodzielnie podejmować decyzje i ponosić ich konsekwencje. Oraz w to, że gdy nasze nastoletnie dzieci dojrzewają, role nieco się zmieniają i z czasem to my możemy się na nich oprzeć w sensie dosłownym i metaforycznym. Tutaj przypominają mi się te wszystkie ćwiczenia, kiedy to ja się zdawałam na siłę i refleks mojej córki

Katarzyna Kida
 
prowadzenie: Aniela Kokosza – tancerka, performerka, absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o profilu: Taniec Współczesny w Bydgoszczy. Pracuje ze studentami tańca w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, prowadzi autorskie zajęcia taneczne z dziećmi, realizuje projekty edukacyjne. Działa na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele człowieka. Podczas warsztatu zaproponuję zadania oparte na ruchu naturalnym, spontanicznym, współdziałającym z siłą grawitacji.
 
Podczas warsztatu wykonamy zadania oparte na naturalnym, spontanicznym ruchu współdziałającym z siłą grawitacji.
Chciałabym zadać pytania i wspólnie z uczestnikami poszukać na nie odpowiedzi…:
W jaki sposób możemy wspólnie odkrywać świat ruchu?
Jak budować otwartość ruchową?
Jak wspierać nieskrępowany rozwój młodzieńczej osobowości oraz osobowości w relacji (rodzinnej, bliskiej)?
Jak możemy pozbyć się własnych napięć i blokad w ciele poprzez fizyczny kontakt z bliską osobą?
Jak odkryć ruch pochodzący z wnętrza i bliski własnej naturze?
Warsztaty pomogą nam zgłębić takie relacje, jak: bliskość, zaufanie, odpowiedzialność, współdziałanie, współodczuwanie, a przede wszystkim… mnożenie poprzez dzielenie.
 
Aniela Kokosza
 
 
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl
do piątku, 2 czerwca, do godz. 15:00. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Aniela Kokosza

Tancerka, performerka, absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o profilu: Taniec Współczesny w Bydgoszczy. Pracuje ze studentami tańca w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, prowadzi autorskie zajęcia taneczne z dziećmi, realizuje projekty edukacyjne. Działa na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele człowieka.