en
Menu
Logo Galerii Arsenał

„Warsztaty rodzinne” - „mikroOgrody”

„Warsztaty rodzinne” - „mikroOgrody”

11.03.2017
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
UWAGA! Rekrutacja zakończona, brak miejsc na warsztaty.

Galeria Arsenał zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat wraz z opiekunami na jednodniowe warsztaty – „mikroOgrody”.

Warsztaty poprowadzą Justyna Kołodko-Bietkał oraz Izabela Liżewska.

11 marca (sobota), godz. 11:00-13:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: i.lizewska@galeria-arsenal.pl od piątku 3 marca 2017 od godziny 9:00 do czwartku, 9 marca 2017 do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać: tytuł warsztatów, imię i wiek dziecka oraz numer telefonu do kontaktu.

Prosimy o przyniesienie pudełka po butach.

Kto obcuje z dziećmi, ten wie, że mają one w sobie dużą potrzebę kontaktu z naturą, ruchem, przygodą. Można w tym celu pójść razem do miejskiego parku, lasu, na wrzosowisko lub… do Galerii Arsenał, gdzie można spotkać naturę na warsztatach.

Połączymy rodzinne siły i stworzymy ogród dla skrzatów powiązany z małą architekturą wnętrz i ogrodową. Uruchomimy naszą wyobraźnię i zastanowimy się, czego leśny ludek może potrzebować w ogrodzie i domu. Podyskutujemy o tym, co powinno się w nim znaleźć i dlaczego. Sprawdzimy, czy zrobienie książki, lustra, czy leżaka w mikroskali jest łatwe czy trudne.

Stworzone podczas zajęć „mikroOgrody” uczestnicy zabiorą do domu, aby obserwować rozwój roślin. Może się okazać, że taki „zwykły” fragment przyrody na parapecie przyczyni się do tego, aby codziennie wstać z uśmiechem.

Warsztaty poprzedzi krótka prezentacja. Porozmawiamy o sztuce ziemi i artystach, którzy się nią zajmują, a także o zieleni w mieście.
 
Justyna Kołodko-Bietkał - kulturoznawca i socjolog, w Galerii Arsenał pracuje od 2010 r., gdzie współtworzy program edukacyjny Plac Zabaw Arsenał; opiekun wystaw. W 2011 uruchomiła w Galerii Arsenał stałą ofertę warsztatową dla grup zorganizowanych. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2011 roku zaangażowana w udostępnianie kultury i sztuki dla osób niepełnosprawnych. Mama małego Franka i fanka natury.

Izabela Liżewska - studiuje w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie; w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka na Wydziale Malarstwa, rok V. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wideo, fotografią i tkaniną artystyczną. Tworzy instalacje, obiekty i animacje. Jest organizatorką wielu wystaw i projektów artystycznych. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Stypendystka Marszałka Województwa Małopolskiego Sapere Auso 2015/2016.