en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Warsztaty moje i twoje w ramach cyklu "Sztuka Edukacji" z Izą Szostak

Warsztaty moje i twoje w ramach cyklu "Sztuka Edukacji" z Izą Szostak

06.03.2019 / 18:00 - 20:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza nauczycieli, pedagogów oraz wszystkie osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą na kolejne warsztaty z cyklu "Sztuka Edukacji":

moje i twoje
Prowadzenie: Iza Szostak
06.03 (środa) g. 18:00 - 20:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Wstęp wolny

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:Justyna Zieniuk j.zieniuk@galeria-arsenal.pl
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
Uczestnicy są zobowiązani do wzięcia udziału we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.Kultura i system w jakim żyjemy nie wymaga od jednostki podporządkowania – ciało staje się narzędziem kreowania własnej tożsamości. Nasz potencjał wystawiony jest na ciągłą eksplorację, nasze wybory dokonywane są za pośrednictwem narzędzi technologii.

Na warsztatach wrócimy do ciała. Zajmiemy się odkrywaniem potencjału ciała w ruchu, zarówno poprzez doświadczenia zmysłowe (wzrok, dotyk, słuch itp.), jak i za pomocą świadomych zadań ruchowych. Będziemy patrzeć i działać oraz zmieniać dobrze znany podział. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia będą służyły pobudzeniu wyobraźni, pomysłowości oraz odkryciu możliwości ciała dotychczas nieznanych. Warsztat będzie również przygotowywał do uświadomienia sobie czym jest tekst, czas, relacje, przestrzeń i jakość ruchu w sztukach performatywnych. Będziemy obserwować jak te elementy (narzędzia) wpływają na nasze indywidualne wybory, jakie wywołują w nas stany oraz jak oddziałują na relacje w grupie.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich (niezależnie od poziomu zaawansowania) zainteresowanych eksploracją ruchu, kompozycją, performansem i choreografią. Warto ubrać się wygodnie!

Prowadząca, Iza Szostak, jest tancerką i choreografką. Ukończyła Szkołę Baletową w Warszawie oraz Codarts Rotterdam Dance Academy. Autorka takich spektakli, jak RE//MIX Merce Cunningham czy inspirowany Bauhausem i tańczony koparkami Balet koparyczny.

Eksploruje narzędzia pomagające postrzegać materię jako aktywną i sprawczą. Tworzy choreografię w oparciu o systemy komunikacji pomiędzy ciałem i obiektem. Przetwarza obrazy kultury i własnej biografii. Traktuje choreografię jako instrument do tworzenia nowego porządku.

Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia tańca dla seniorów. Współtworzy warszawski kolektyw Centrum w Ruchu w Warszawie. Współpracowała z Krzysztofem Garbaczewskim w Teatrze Powszechnym w Warszawie przy Nietocie (2018) – rave party z doświadczeniem w virtual reality (VR) w oparciu o księgę tajemną Tatr Micińskiego.

O wystawie: https://galeria-arsenal.pl/wystawy/krzysztof-garbaczewski-badania-terenowe

Powiązane Wystawy

20.01 - 17.03

Krzysztof Garbaczewski. Badania terenowe