en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Warsztaty FOTOGRAFICZNE OKO z cyklu "Sztuka szuka człowieka"

Warsztaty FOTOGRAFICZNE OKO z cyklu "Sztuka szuka człowieka"

09.03.2019 / 15:00 - 18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza osoby niesłyszące i niedosłyszące na warsztaty z cyklu "Sztuka szuka człowieka"

Fotograficzne oko

09 marca 2019, godz. 15:00 - 18:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Prowadzenie: Agnieszka Kołodziejczak i Olgierd Koczorowski / Grupa Artystów Głuchych

Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.zieniuk@galeria-arsenal.pl do wyczerpania miejsc. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać numer telefonu do kontaktu.Od prowadzących: Warsztaty połączone będą z krótkim wykładem oraz prezentacją o dawnych technikach fotograficznych. Celem warsztatów jest rozwinięcie wyobraźni i kreatywności, przybliżenie  zasad działania techniki otworkowej, a także ukazanie możliwości techniki odbić lustrzanych w fotografii.

Biogramy:

Olgierd Koczorowski
Urodzony w roku 1967. Mieszka w Szczecinie i działa aktywnie na rzecz lokalnego środowiska niesłyszących. Jest z zamiłowania fotografem. Ta forma wyrazu artystycznego stała mu się bliska już w dzieciństwie. Brał udział w wielu warsztatach fotograficznych i filmowych osób niesłyszących. Jego ulubione tematy to portret, architektura i pejzaż. Także od jakiegoś czasu pasjonuje go fotografia artystyczna. Dla Olgierda fotografia to odrobina emocji, ekspresji i niepowtarzalnych chwil z naszej egzystencji. Te smutne, te zwariowane i te romantyczne – wszystkie są warte naszych wspomnień. Współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych.

Agnieszka Kołodziejczak 
Ur.1976 w Łodzi, studia wyższe ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W 2001 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Dywanu i Gobelinu prof. Mariusza Kowalskiego oraz w Pracowni Malarstwa prof. Jerzego Kudukisa. W 2003 roku otrzymała również tytuł magistra filozofii w zakresie estetyki i teorii kultury Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2003 i 2004 w ramach stypendium rządu Norwegii studiowała w Kunsthøyskolen w Bergen w Norwegii. W 2009 odbyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Łódzkim w Instytucie Filozofii w katedrze  Estetyki i Teorii Kultury prof. Grzegorza Sztabińskiego. 
 
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią analogową i cyfrową, tworzy kolaże i poezję. W 2012 roku została współzałożycielem grupy artystycznej GAG (Grupy Artystów Głuchych). Obecnie pracuje jako specjalistka ds. monitoringu projektów w Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne „JaTyMy” w Łodzi. Twórczyni Galerii MEOK w Łodzi. Pasjonatka skandynawskiej kultury. Swoją twórczość prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą.