en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Warsztaty dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych połączone z oprowadzaniem po wystawach ANHEDONIA i RETROGRADACJA #2

Warsztaty dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych połączone z oprowadzaniem po wystawach ANHEDONIA i RETROGRADACJA #2

03.02.2020 - 13.02.2020 / 10-15
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
UWAGA! ZAPISY ZAKOŃCZONE, BRAK MIEJSC

Galeria Arsenał zaprasza szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane na działania artystyczne połączone z oprowadzaniem po wystawach Małgorzaty Niedzielko ANHEDONIA i Patrycji Orzechowskiej RETROGRADACJA #2

3.02-13.02 (wtorek-piątek) godz. 10-15
Wszystkie zajęcia trwają około 90 min.
Prowadzenie: Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska, Justyna Zieniuk
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w zajęciach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Czytaj regulamin>>>
Opłaty: 4 zł; 2 zł (z Białostocką Kartą Dużej Rodziny i Kartą Dużej Rodziny)
Wymagana jest wcześniejsza e-mailowa rezerwacja terminów:
Justyna Kołodko-Bietkał j.bietkal@galeria-arsenal.pl
Izabela Liżewska i.lizewska@galeria-arsenal.pl
Justyna Zieniuk j.zieniuk@galeria-arsenal.pl
W zgłoszeniu należy podać: liczbę i wiek uczestników; wybrany temat warsztatów oraz numer telefonu do opiekuna grupy.


Tematy warsztatów:

Zbierasz? Twórz! (4+)
Strategią Patrycji Orzechowskiej jest kolekcjonerstwo: przedmiotom bezużytecznym i zapomnianym nadaje nowe życie, tworząc z nich instalacje.
Każdy z nas ma w domu trochę niepotrzebnych rzeczy. Niektórzy je wyrzucają, inni oddają, jeszcze inni gromadzą. Czy można zrobić coś nowego z rzeczy niepotrzebnych? Czy zastanawiamy się, z czego zrobione są przedmioty, które nas otaczają? Jaki w dotyku jest plastik, porcelana, drewno? Czy łatwo rozpoznajemy te materiały?
Zanim przejdziemy do pracy, usiądziemy w kole i zasłonimy uczestnikom oczy. Każdy dostanie przykładowy przedmiot do ręki i powie głośno, z jakiego materiału został zrobiony, jaki jest w dotyku. Pozostali uczestnicy spróbują zgadnąć, co to za przedmiot i do czego służy.
Następnie, spośród przygotowanych materiałów, uczestnicy wybiorą takie, które posłużą im do stworzenia prac. Poznamy technikę asamblażu.
Poza pobudzeniem kreatywności będzie to pretekst do rozmowy o tym, że pewne rzeczy, już niepotrzebne mogą znaleźć nowe zastosowanie.

Noc w lesie (5+)
Co się dzieje nocą w lesie? Zazwyczaj na spacer do lasu wybieramy się w ciągu dnia. W świetle słonecznym obserwujemy ptaki i przyrodę. Jedna z prac Małgorzaty Niedzielko przenosi nas do lasu nocą. Wybierzemy się tam razem. Poznamy technikę frotażu i za jej pomocą przygotujemy elementy naszej pracy. Porozmawiamy o tym, jaki las jest nocą. Jakie wzbudza emocje. Co się zmienia, gdy nadchodzą kolejne pory roku. Czy zmieniająca się przyroda ma wpływ na nasz nastrój? Czy my mamy wpływ na przyrodę?