en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Świąteczne Warsztaty Rodzinne dla nastolatków

Świąteczne Warsztaty Rodzinne dla nastolatków

08.12.2018 - 09.12.2018 / 16:00 - 18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza młodzież w wieku 11–16 lat wraz z rodzicami i rodzeństwem na Świąteczne Warsztaty Rodzinne

8 i 9 grudnia 2018 (sobota i niedziela), godz. 16.00–18.00
Galeria Arsenał, Białystok, ul. A. Mickiewicza 2
Bilet wstępu na warsztaty 8 zł od osoby

prowadzenie: Katarzyna Kida – artystka wizualna, absolwentka wydziału tkaniny i ubioru ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, pracownica Galerii Arsenał, szczęśliwa mama fantastycznej nastolatki (ale to zaraz się skończy, dzieci tak szybko rosną :o)
Tak, tak, to nie pomyłka: nastolatki z rodzicami. 
Czy to się uda, czy nasze nastoletnie dzieci chcą jeszcze z nami coś wspólnie robić?
Może powinnam napisać: „zapraszam rodziców z nastoletnimi dziećmi”. 
Będąc mamą nastolatki, wiem, jak ważny i coraz rzadszy jest dla mnie czas razem z nią spędzony. Wiem, jaką frajdę sprawiają mi wspólne zajęcia z moją nastoletnią córką. Wiem też, że często trudno jest się spotkać i wspólnie działać.
Może przy okazji wspólnego przygotowywania świątecznych dekoracji uda nam się ze sobą pobyć. Nic wielkiego: wycinamy, kleimy, szeleszcząc papierem wplatamy w adwentowe wiklinowe wianki ozdoby i nasze rozmowy, wspomnienia. Po prostu jesteśmy razem. Takie mam marzenie: usiąść obok siebie, znaleźć zajęcie dla rąk, słuchać, rozmawiać, bez pośpiechu, po prostu ze sobą być. 
 
Zapraszam rodziców i dzieci  do wspólnej pracy przy własnoręcznym przygotowywaniu dekoracji świątecznych. W sumie, ile kto ma lat, jest bez większego znaczenia, ważne jest, by było rodzinnie.
 
W miarę możliwości proszę o zabranie ze sobą wstążek, niedużych kolorowych szmatek, koralików, guzików, orzechów, szyszek, żołędzi i innych drobnych przedmiotów, których użyjemy do udekorowania adwentowych wianków.
 
Katarzyna Kida
 
 
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl 
do czwartku, 6 grudnia, do godz. 14:00. 
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.