en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Plac Zabaw Arsenał w domu cz. 3

Plac Zabaw Arsenał w domu cz. 3

06.04.2020 - 31.12.2020
A+
A-
Galeria Arsenał serdecznie zaprasza na Plac Zabaw Arsenał w domu!
Proponujemy warsztaty, które z powodzeniem można zrealizować w zaciszu domowym. Postaramy się, aby czas spędzony z nami był twórczy i kreatywny. Lubimy rozmawiać z dziećmi o sztuce. Uwielbiamy cieszyć się ich pracami, dlatego zachęcamy do dzielenia się twórczością w naszych mediach społecznościowych.


Nowe warsztaty, inspirowane pracami z Kolekcji II Galerii Arsenał (i nie tylko), będą pojawiać się cyklicznie, dlatego warto być z nami na bieżąco!

Justyna Kołodko-Bietkał
Izabela Liżewska
Justyna Zieniuk


WARSZTATY:

Pieczęć
Inspiracja: Marzanna Morozewicz

Przygotuj:
- farby plakatowe lub akrylowe, tempery;
- kartkę;
- warzywa, które masz w domu, np. piętkę kapusty pekińskiej albo selera naciowego, przeciętą na pół paprykę, jabłko lub cytrynę (może być nawet trochę wyciśnięta), różyczki kalafiora lub ziemniaki – z nich możesz wycinać dowolne kształty.

Czy po zjedzeniu kapusty pekińskiej zostaje Ci “piętka”? A może wśród zakupów znalazłaś/łeś brzydkiego ziemniaka, którego nie zjesz? Zrób z nich pieczątki i stwórz obraz inspirowany Autoportretem z różami Marzanny Morozewicz. Twoja praca to może być pejzaż, portret, martwa natura lub pattern. Uruchom wyobraźnię!

Martwa natura – kompozycje, głównie malarskie, rysunkowe lub fotograficzne, składające się najczęściej z nieożywionych przedmiotów (tj. dzbanki, talerze, ale też owoce, warzywa, kwiaty).

Pattern (z ang. wzór) – kolorystyczny motyw, złożony zazwyczaj z powtarzających się elementów.
Sensoryczne zwierzę mocy!
Inspiracja: Mirosław Bałka

Przygotuj:
- klej (introligatorski lub na gorąco);
- watę, kaszę, groch, plastelinę, papier ścierny, kawałki niepotrzebnych materiałów;
- nożyczki;
- tekturkę lub sztywną kartkę.

Zastanów się, które zwierzę lubisz najbardziej? Może to żyrafa albo słoń? Następnie pomyśl, jakie niezwykłe moce ma to zwierzę – czy jest zwinne, mądre, umie opiekować się rodziną? Pokaż je nam! Poproś opiekunów o niepotrzebne już materiały, watę, kaszę, ryż, groch, plastelinę, papier ścierny czy cokolwiek, co przyjdzie Ci do głowy. Stwórz swoje dotykowe zwierzę mocy i jego otoczenie. 
Obiekt w kropki
Inspiracja: Yayoi Kusama

Przygotuj:
- farby, najlepiej akrylowe, ponieważ są wodoodporne po wyschnięciu;
- pędzle;
- naczynie na wodę;
- szmatkę do wycierania pędzli;
- przedmiot, któremu chcesz dać drugie życie i zamienić go w sztukę.

Czy masz w domu niepotrzebne pudełko po butach? A może stary abażur, który już Ci się nie podoba albo słoik, w którym trzymasz kredki? Otocz się sztuką! Zainspiruj się twórczością Yayoi Kusamy i pomaluj przedmiot codziennego użytku w kropki. Wybierz takie kolory, które lubisz. Do dzieła!
Zeszyt edukacyjny, w którym poprzez zgadywanki i kolorowanki poznacie więcej prac z Kolekcji II Galerii Arsenał, do pobrania pod tym linkiem: kliknij, aby pobrać.