en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Plac Zabaw Arsenał - stała oferta warsztatowa

Plac Zabaw Arsenał - stała oferta warsztatowa

02.01.2021 - 31.12.2021
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza grupy dzieci i młodzieży do korzystania ze stałej oferty warsztatowej Placu Zabaw Arsenał

02.01-31.12 (wtorek – piątek), godz. 10–15
Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Aleksander Sakowicz
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
W trosce o komfort i poczucie bezpieczeństwa gości instytucji obowiązują NOWE ZASADY ZWIEDZANIA.

Zapraszamy grupy zorganizowane do 15 osób

Wymagana jest wcześniejsza e-mailowa rezerwacja terminów:


Justyna Kołodko-Bietkał j.bietkal@galeria-arsenal.pl 
Aleksander Sakowicz a.sakowicz@galeria-arsenal.pl
W zgłoszeniu należy podać: liczbę i wiek uczestników; wybrany temat warsztatów oraz numer telefonu do opiekuna grupy.

Ceny biletów za udział w warsztatach
8,00 zł (osiem złotych) od uczestnika.
Dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny zniżka w wysokości 50% ceny biletu (4,00 zł).
W koszt biletu wliczona jest opłata za oprowadzanie po wystawach.
Wszystkie warsztaty trwają około 90 min.


Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w warsztatach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Czytaj regulamin>>>

***
Tematy warsztatów

Zbierasz? Twórz! (4+)
Każdy z nas ma w domu trochę niepotrzebnych rzeczy. Niektórzy je wyrzucają, inni oddają, jeszcze inni gromadzą. Czy można zrobić coś nowego z rzeczy niepotrzebnych? Czy zastanawiamy się, z czego zrobione są przedmioty, które nas otaczają? Jaki w dotyku jest plastik, porcelana, drewno? Czy łatwo rozpoznajemy te materiały?
Zanim przejdziemy do pracy, usiądziemy w kole i zasłonimy uczestnikom oczy. Każdy dostanie przykładowy przedmiot do ręki i powie głośno, z jakiego materiału został zrobiony, jaki jest w dotyku. Pozostali uczestnicy spróbują zgadnąć, co to za przedmiot i do czego służy.
Następnie, spośród przygotowanych materiałów, uczestnicy wybiorą takie, które posłużą im do stworzenia prac. Poznamy technikę asamblażu.
Poza pobudzeniem kreatywności będzie to pretekst do rozmowy o tym, że pewne rzeczy, już niepotrzebne mogą znaleźć nowe zastosowanie.
 
Noc w lesie (5+)
Co się dzieje nocą w lesie? Zazwyczaj na spacer do lasu wybieramy się w ciągu dnia. W świetle słonecznym obserwujemy ptaki i przyrodę. Wybierzemy się tam razem. Poznamy technikę frotażu, kolażu i za jej pomocą przygotujemy elementy naszej pracy. Porozmawiamy o tym, jaki las jest nocą. Jakie wzbudza emocje. Co się zmienia, gdy nadchodzą kolejne pory roku. Czy zmieniająca się przyroda ma wpływ na nasz nastrój? Czy my mamy wpływ na przyrodę? Powstaną niezwykłe nokturny.

Myśl a materia, czyli malarstwo fakturowe (4+)
Jak zobrazować myśli i emocje? wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie. Zastanowimy się, czy obraz musi być płaski, poruszymy zagadnienie faktury i materii obrazu. Wystawa będzie dla nas bodźcem do stworzenia niepowtarzalnych malarskich kompozycji.

Pollock mały (3+)
Podczas zajęć dzieci poznają sylwetkę Jacksona Pollocka i stworzą własne dzieła za pomocą technik jego pracy. Będziemy kapać, chlapać, skakać. I to wszystko z pędzlem w ręku. Bo jak inaczej poznać ekspresjonizm abstrakcyjny?!

Wodny świat (5+)
Daj nura w podwodny świat i sprawdź, kim może być zwierzak o dziwnie brzmiącej nazwie Abramis brama czy Blicca bjoerkna. A jak może wyglądać Aurelia aurita? Przyjdź i sportretuj swojego stwora w morskich głębinach. Dzięki Waszej wyobraźni przeniesiemy się  w podwodny świat pełen ciekawostek!

Obrazy – przypadki (4+)
Czy przypadek może decydować o wyglądzie naszego dzieła? A gdyby przed przystąpieniem do pracy rzucić kostką? Uczestnicy wymyślą zasady gry. Nie będzie w niej przegranych! To wiemy na pewno. Warsztaty inspirowane pracą Ryszarda Winiarskiego z Kolekcji II Galerii Arsenał.

WYMIENNIK-zeszyt edukacyjny

Zeszyt z zieloną okładką trzymany w dłoniach
04.01 - 31.12

Wymiennik-zeszyt z zadaniami twórczymi