en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Plac Zabaw Arsenał - stała oferta warsztatowa

Plac Zabaw Arsenał - stała oferta warsztatowa

27.08.2019 - 31.12.2019
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza grupy dzieci i młodzieży do korzystania ze stałej oferty warsztatowej Placu Zabaw Arsenał
Prowadzenie: Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska,
Justyna Zieniuk
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Tematy warsztatów

Myśl a materia, czyli malarstwo fakturowe (4+)
Jak zobrazować myśli i emocje? wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie. Zastanowimy się, czy obraz musi być płaski, poruszymy zagadnienie faktury i materii obrazu. Wystawa będzie dla nas bodźcem do stworzenia niepowtarzalnych malarskich kompozycji.

Pollock mały (3+)
Podczas zajęć dzieci poznają sylwetkę Jacksona Pollocka i stworzą własne dzieła za pomocą technik jego pracy. Będziemy kapać, chlapać, skakać. I to wszystko z pędzlem w ręku. Bo jak inaczej poznać ekspresjonizm abstrakcyjny?!

Wodny świat (5+)
Daj nura w podwodny świat i sprawdź, kim może być zwierzak o dziwnie brzmiącej nazwie Abramis brama czy Blicca bjoerkna. A jak może wyglądać Aurelia aurita? Przyjdź i sportretuj swojego stwora w morskich głębinach. Dzięki Waszej wyobraźni przeniesiemy się  w podwodny świat pełen ciekawostek!

Obrazy – przypadki (4+)
Czy przypadek może decydować o wyglądzie naszego dzieła? A gdyby przed przystąpieniem do pracy rzucić kostką? Uczestnicy wymyślą zasady gry. Nie będzie w niej przegranych! To wiemy na pewno. Warsztaty inspirowane pracą Ryszarda Winiarskiego z Kolekcji II Galerii Arsenał.

Zamiana ról (11+)
Czy o dziele sztuki można opowiedzieć jedynie za pomocą ruchu, bez użycia słów? Na warsztatach postaramy się to sprawdzić. Uczestnicy zajęć dzielą się na kilka grup i przechodzą na wystawę. Każdą z grup prosimy o wskazanie pracy, która wzbudziła w nich największe emocje. Zamieniamy się rolami – to oni stają się przewodnikami – bazując na swoich doświadczeniach i intuicji, starają się poprzez ruch i mimikę, opowiedzieć o wybranych przez siebie pracach. Konfrontujemy prace z ich wyobrażeniami – dlaczego wybrali akurat te prace? Co sprawiło im największą trudność? Czy zdołali oddać wszystkie swoje emocje? Warsztaty odbywają się w przestrzeni wystawy.