en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Plac Zabaw Arsenał - oferta warsztatowa

Plac Zabaw Arsenał - oferta warsztatowa

01.01.2017 - 31.12.2018
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
PrzeTwórcy - wiele rzeczy, zdawałoby się niepotrzebnych, można przetworzyć tak, by ponownie nam służyły. Co Wy na to, aby z butelki po mleku zrobić piórnikostwora niezbędnego do przechowywania narzędzi do rysowania, a może z butelek po wodzie można zrobić nietypowe instrumenty muzyczne? Na pewno z rolek po papierze toaletowym można stworzyć niepowtarzalne pejzaże. Wspólnie spróbujemy pobawić się i stworzyć coś z przedmiotów, które przestały nam być potrzebne. Damy im drugą szansę!
 
Obrazy - przypadki - Czy przypadek może decydować o wyglądzie naszego dzieła? A gdyby przed przystąpieniem do pracy rzucić kostką? Uczestnicy wymyślą zasady gry. Nie będzie w niej przegranych! To wiemy na pewno. Warsztaty inspirowane pracą Ryszarda Winiarskiego z Kolekcji Galerii Arsenał
 
Myśl a materia, czyli malarstwo fakturowe - Jak zobrazować myśli i emocje? wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie. Zastanowimy się, czy obraz musi być płaski, poruszymy zagadnienie faktury i materii obrazu. Wystawa będzie dla nas bodźcem do stworzenia niepowtarzalnych malarskich kompozycji.
 
Sztuka na stół - Warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z pojęciem food design. Wspólnie zastanowimy się nad tym, czy ważny jest dla nas wygląd stołu i przygotowanych posiłków. Czy posiłki podane w atrakcyjny wizualnie sposób lepiej nam smakują? Kto "projektuje" jedzenie? Czy na całym świecie je się to samo? Pytań będzie dużo. Zabawy jeszcze więcej. Nie będą to jednak warsztaty kulinarne. Zgodnie z ekologicznym podejściem do naszej pracy, wykorzystamy także materiały z pozoru niepotrzebne; niektórzy nazywają je śmieciami.
 
Pollock mały - Podczas zajęć dzieci poznają sylwetkę Jacksona Pollocka i stworzą własne dzieła za pomocą technik jego pracy. Będziemy kapać, chlapać, skakać. I to wszystko z pędzlem w ręku. Bo jak inaczej poznać ekspresjonizm abstrakcyjny?!

Wodny świat - Daj nura w podwodny świat i sprawdź, kim może być zwierzak o dziwnie brzmiącej nazwie Abramis brama czy Blicca bjoerkna. A jak może wyglądać Aurelia aurita? Przyjdź i sportretuj swojego stwora w morskich głębinach. Dzięki Waszej wyobraźni przeniesiemy się  w podwodny świat pełen ciekawostek!

PO-ŁĄ-CZE-NI - cykl warsztatów towarzyszących aktualnym wystawom. Zwiedzając ekspozycję, prześledzimy związki między dziełami obecnymi na wystawie. Zbadamy, czy prace są do siebie podobne, wykonane tą samą techniką, czy zupełnie różne. Czy temat prac łączy je w jakiś sposób, czy dzieli. Porównamy tytuł z tym, co dzieło przedstawia i sprawdzimy, czy mają coś ze sobą wspólnego. Później spróbujemy znaleźć coś, co nas łączy. Poszukamy wspólnych elementów. A może okaże się, że kompletnie się od siebie różnimy?

Zapisz się!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w warsztatach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Regulamin
Informacja o biletach