en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

„Patrioci? Naturalnie!”

„Patrioci? Naturalnie!”

14.08.2021 - 11.11.2021
Współpraca: Współpraca: Muzeum Wojska w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Justyna Kołodko-Bietkał, Katarzyna Kida, Aleksander Sakowicz
A-
A+
Ruszył projekt „Patrioci? Naturalnie!”

Jak być patriotą w dzisiejszych czasach? Naturalnie, czyli dbając o środowisko ojczyzny. Recepta wydaje się dość prosta, wystarczy: segregować śmieci, oszczędzać wodę czy kupować z głową. Wiemy to wszyscy, czasami brakuje nam jednak konsekwencji. Dlatego zapraszamy do dołączenia do grupy „Patrioci? Naturalnie!” na Facebooku.
Celem powstałej społeczności jest pokazanie, jak bardzo przeszkadzają nam zaśmiecone skwery, ulice, lasy. Sprzątamy zaśmiecone miejsca, na grupie umieszczamy zdjęcia sprzed i po sprzątnięciu. W tym miejscu publikowane są także informacje nt. stanu środowiska ojczystej, zalecenia jak zachowywać się w przyrodzie, by jej nie szkodzić czy inspiracje jak być eko w życiu codziennym.

Inicjatywa jest wyjątkowa, bo odbywa się w partnerstwie trzech białostockich instytucji: Muzeum Wojska, Galerii Arsenał oraz Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Pomimo różnych obszarów działania instytucje te zawarły porozumienie mające na celu budowanie postaw patriotyzmu ekologicznego. Projekt został objęty patronatem Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W ramach projektu zapraszamy również do wzięcia udziału w pikniku ekologicznym (29.08.2021) oraz konkursie „„Patrioci Jutra” dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym [REGULAMIN KONKURSU].

W linkach poniżej zamieszczamy materiały przygotowane dla nauczycieli:

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy: Prezentacje o przyrodniczych symbolach Polski

Finał projektu odbędzie się w dniu Święta Niepodległości, 11 listopada 2021 r.

Powiązana Edukacja

29.08 - 29.08

Piknik ekologiczny „Patrioci? Naturalnie!”