en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

oprowadzanie w PJM połączone z warsztatem rodzinnym "Kim jest kura a czym jest jajko?"

oprowadzanie w PJM połączone z warsztatem rodzinnym "Kim jest kura a czym jest jajko?"

24.06.2023 / 11:00 - 13:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. Mickiewicza 2
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza osoby z dysfunkcją słuchu na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie współtworzonej przez dzieci „Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur”
oraz
warsztaty rodzinne "Kim jest kura a czym jest jajko?" dla dzieci w wieku 8-12 lat wraz z rodzicem/opiekunem. 

Prowadzenie: Agnieszka Kołodziejczak

24.06. (sobota) godz. 11-13

Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2

Wstęp bezpłatny.

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy przez formularz zgłoszeń:
https://forms.gle/d7xxEqoHphbswedi8
Wystawa zaprasza do rozmowy, wybiera świat, gdzie jest miejsce na inność i odrębność. Jest zaproszeniem do rzeczywistości będącej narracją niesłuchanych i nietraktowanych serio (dzieci, kobiet, zwierząt; snów, intuicji, troski, współodczuwania).

Zadaniem dorosłego jest traktowanie twórczości dziecka z powagą i szacunkiem. Ważne jest, aby nie zadawać pytania o to, co przedstawia obraz. Podstawową zasadą zabawy malarskiej jest przyjęcie stanowiska, że dziecko nie maluje po to, by coś przedstawić (jest to perspektywa dorosłego), ale po to, by podjąć spontaniczną zabawę. Głównym zadaniem dorosłego jest natomiast nie przeszkadzać mu w procesie twórczym i nie komentować dzieła.

Warsztat jest inspirowany metodą Arno Sterna i tkaninami Małgorzaty Mirgi-Tas.Agnieszka Kołodziejczak - Niesłysząca absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Tkaniny i Ubioru 2001 r.), Uniwersytetu Łódzkiego (filozofia 2003 r.), słuchaczka studium fotografii Warszawskiej Szkoły Fotografii, wiceprezes Stowarzyszenia Twórców Niepełnosprawnych „Nasza Galeria”, stypendystka rządu Norwegii w dziedzinie sztuk plastycznych 2003/2004 (Kunsthogskolen w Bergen).
Jej twórczość malarska jest inspirowana kulturą japońską, awangardowym tańcem butoh, osobowością Edie Sedgwick, postaciami kobiet androgynicznych ze świata mody.
Artystka zajmuje się także fotografią. Styl fotografii jest związany silnie z intuicyjnym pojmowaniem twórczego aktu fotograficznego i koncepcją tzw. zen fotografii.

Partner Fundacja PZU

Powiązane Wystawy

01.06 - 06.08

Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur