en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Obserwacje miejskie - działanie z Pauliną Gajdą-Deszczką dla osób 60+

Obserwacje miejskie - działanie z Pauliną Gajdą-Deszczką dla osób 60+

19.11.2019 - 20.11.2019
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Artyści: Artyści: Paulina Gajda-Deszczka
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza osoby 60+ do uczestnictwa w bezpłatnym działaniu artystycznym w ramach cyklu Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi

Obserwacje miejskie

19–20.11 (wtorek – środa), godz. 15–18
Prowadząca: Paulina Gajda-Deszczka
Działanie towarzyszy wystawie DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu.
Zapisy: k.kida@galeria-arsenal.pl
Białystok, jego układ przestrzenny i architektura, nieustannie ulegają zmianom, a zmiany te kształtują nasze miejskie zachowania. W trakcie dwudniowego pleneru rysunkowego zastanowimy się, jak było kiedyś i jak jest dziś. Co zmieniło się na plus, a czego utratę odczuwamy dotkliwie. Prowadząca, Paulina Gajda-Deszczka, to tegoroczna stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku, która w ramach tego wyróżnienia dokumentuje rysunkowo (trochę jak kiedyś Henryk Wilk) modernistyczną spuściznę. Zapraszamy!

Paulina Gajda-Deszczka - grafik, ilustrator, architekt. Absolwentka Kierunków Grafika oraz Architektura i Urbanistyka Politechniki Białostockiej (dyplom 2013). Dwukrotna Laureatka Nagrody Prezydenta ( “Młodzi Twórcy” ‘2016 i ‘2019). W swej twórczości porusza tematy związane z architekturą, przestrzenią publiczną oraz zjawiskami w niej zachodzącymi. Redaktorka bloga i projektu społecznościowego Line Pag https://www.facebook.com/linepag/
 
Ważniejsze realizacje:
 
·         Oprawa graficzna wystawy “Kresy i Bezkresy w Zbiorach Muzeum Niepodległości w Warszawie” (08. 2019)
·         Autorka ilustracji do wystawy “Zabawki Militarne” w Muzeum Wojska Polskiego W Białymstoku (06.2019)
·         Koncepcja graficzna oraz ilustracje serii wydawniczej “Historie z Tej Ziemi” adresowanej do dzieci (01.2018)
·         projekt graficzny muralu „Wiecznik Białostocki” odsłoniętego w z okazji jubileuszu 100 - lecia Niepodległości. (11.2018)
·         „Białoruskie Ślady w Białymstoku” - projekt graficzny mapy ilustrującej znaczące miejsca kultury Białoruskiej w Białymstoku.(09.2018)
·         oprawa graficzna filmu „Zenek”, o harcerzu białostockim Zenku Borowskim (07.2018)
·         Warsztaty rękodzielnicze w ramach ”Białystok z Drewna” - Odwzorowanie charakterystycznych elementów architektury drewnianej Białegostoku na tkaninach (08.2017)
·         „Woodstok” – białostocka architektura z drewna – wystawa autorskiej ilustracji graficznej wraz z albumem. Realizowane w ramach stypendium „Młodzi Twórcy ‘2016”
·         “Nowa Myśl w Architekturze” - Nagroda SARP-u w Białymstoku za projekt dyplomowy centrum rekreacyjno - sportowego w mieście Trondheim w Norwegii (11.2013)

Powiązane Wystawy

Zbliżenie na dłoń. Wyróżniają się paznokcie ozdobione żółtymi plamami i kropkami.
18.10 - 18.12

DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu