en
Menu
Logo Galerii Arsenał

NIESTWORZONE HISTORIE. Warsztaty rodzinne dla nastolatków

NIESTWORZONE HISTORIE. Warsztaty rodzinne dla nastolatków

11.05.2018 - 12.05.2018
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida
A+
A-
Zapraszamy młodzież w wieku 11–15 lat wraz z rodzicami na Warsztaty Rodzinne dla Nastolatków NIESTWORZONE HISTORIE.
Zajęcia poprowadzi Agata Borowa – artystka wizualna.
11 -12 maja 2018 (piątek-sobota)
godz. piątek: 17.00–19.00, sobota: 11.00 -13.00


Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl
do czwartku, 10 maja, do godz. 14:00. 

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Będąc mamą nastolatki, wiem, jak ważny dla mnie – i coraz rzadszy – jest czas razem z nią spędzony. Wiem, jaką radość sprawiają mi wspólne z nią zajęcia i zabawy. Wiem też, że czasem trudno się spotkać, wspólnie działać. 
Tym razem zapraszamy na warsztaty malarskie, można rzec będziemy malować portret rodzinny. Jak? To będzie niespodzianka.
Zajęcia pomogą nam zgłębić takie relacje, jak: bliskość, zaufanie, wspólna historia, odpowiedzialność, współdziałanie, współodczuwanie, a przede wszystkim… mnożenie poprzez dzielenie.

Katarzyna Kida
 
Kiedy byłam mała, tata po każdym strzyżeniu zbierał ścinki naszych włosów, moich i mojej siostry. Pakował je do foliowych torebek i przechowywał w zegarze ściennym, wiszącym w głównym pokoju naszego domu. Jako nastolatka dostałam od mamy koszulkę z czasów jej wczesnej młodości. Bawiła się w niej na Sylwestrze z Darkiem w 1973 roku. Koszulka była ciemnozielona, mama sama wyhaftowała na niej kolorowe kwiatuszki. Ja zakładałam ją na swoje pierwsze nastoletnie randki, nomen omen też z Darkiem. Mam ją do dziś. Po babci dostałam złoty pierścionek, który dziadek kupił od swojego przyszłego zięcia, czyli mojego taty, a ten z kolei kupił go od swojego brata, który umiał załatwić wszystko. Nawet w tamtych czasach, kiedy półki w sklepach były puste.

W każdej rodzinie są takie zwyczajne przedmioty z niezwykłymi historiami. Wiążą się nimi emocje, wspomnienia, opowieści, składające się na historie o rodzinie. Warsztaty będą okazją do snucia właśnie takich opowieści. Zastanowimy się, jak wyrazić je za pomocą obrazu, jak mógłby wyglądać obraz o naszej rodzinie. Historia malarstwa zna wiele takich przedstawień, od Velazqueza, przez Van Gogha aż po Picassa. Każda para/grupa będzie przygotowywać się do stworzenia własnego obrazu o swojej rodzinie.

Na warsztaty zapraszamy dzieci z rodzicami. Przynieście swoje pamiątki, zdjęcia i przede wszystkim swoje historie (wszystkie pamiątki ze względu na dużą wartość sentymentalną nie będą zostawiane w galerii, posłużą jedynie jako obiekty to sfotografowania lub narysowania).

Agata Borowa