en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

NIE - codzienność

NIE - codzienność

01.04.2020 - 31.12.2020
A-
A+
Codziennie wstaję, codziennie się maluję, codziennie zmywam makijaż. Codziennie przewijam Ulę. Już nie codziennie się maluję. To, co było kiedyś codziennością, teraz jest niecodzienne. Co było nieprawdopodobne, jest codziennością.
Tekst napisałam w 2003 roku jako komentarz do pracy którą przygotowałam na wystawę CODZIENNOŚĆ w białostockiej Galerii Arsenał, tuż po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

Minęło wiele lat, bohaterka mojej pracy jest już pełnoletnia. Napisane 17 lat temu słowa ponownie stały się aktualne. Aktualne dla większości z nas, jeśli nie dla wszystkich. To, co było kiedyś codziennością, teraz jest niecodzienne. Co było nieprawdopodobne, jest codziennością.

Jaka jest teraz nasza CODZIENNOŚĆ? Jak sobie z nią radzimy?

Dzisiaj chciałabym Was poprosić o podzielenie się tym, co daje Wam pociechę. Małe radości, które sprawiają, że nieoczekiwana i nowa codzienność ma w sobie również jasne i ciepłe strony…

#DOCENIAM

#doceniam nie wyklucza tego, co trudne, poważne, ciężkie do zniesienia; jednak żeby nie utonąć warto się chwytać tego, co lekkie, błahe, jasne i przyjemne.

Proszę napiszcie, pokażcie, wyślijcie zdjęcia tego, co w obecnej sytuacji jest dla Was cenne.

Możecie to zrobić wysyłając mail na adres: k.kida@galeria-arsenal.pl lub dodając komentarz #DOCENIAM na naszym fanpage'u: facebook.com/GaleriaArsenal

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Kida