en
Menu
Logo Galerii Arsenał

My wobec niepodległości. Rysunkowe Warsztaty Rodzinne

My wobec niepodległości. Rysunkowe Warsztaty Rodzinne

18.11.2018 / 11:00 - 13:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza dzieci w wieku 5 - 9 lat z rodzicami na rysunkowe Warsztaty Rodzinne:

My wobec niepodległości

Prowadzenie: Izabela Liżewska, artystka wizualna
18 listopada 2018 r. (niedziela), godz. 11.00 – 13.00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Poznamy trzy hasła: niepodległość, wolność, tożsamość. Porozmawiamy o tym, co te słowa dla nas znaczą. Na ich podstawie narysujemy mapę kraju, krainy, miejsca, ważnego, osobistego, ale jednocześnie wspólnego. Będzie to wspólne dzieło uczestników. Jednak każdy rysownik potrzebuje narzędzi do pracy. Stworzymy własne nietypowe przyrządy do rysowania. Mogą powstać gigantyczne ołówko-mazaki, szczotko-pisy, kredko-wałki. Przeniesienie obrazów z wyobraźni na papier za pomocą stworzonych przez siebie narzędzi to jedno z najbardziej ekscytujących momentów dla każdego młodego (i nie tylko) artysty.

Izabela Liżewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wideo, fotografią i tkaniną artystyczną. Tworzy instalacje, obiekty i animacje. Jest organizatorką wielu wystaw i projektów artystycznych. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Stypendystka Marszałka Województwa Małopolskiego Sapere Auso 2015/2016. W Galerii Arsenał pracuje od września 2015 r. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2015 roku zaangażowana w udostępnianie kultury i sztuki dla osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem: j.zieniuk@galeria-arsenal.pl. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.