en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Mapa dźwięków Białegostoku - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Mapa dźwięków Białegostoku - warsztaty dla dzieci i młodzieży

22.11.2019 / 9:00 – 13:45
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Justyna Zieniuk
A-
A+
UWAGA: ZAPISY ZAKOŃCZONE, BRAK MIEJSC!

Galeria Arsenał zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat na warsztaty

Mapa dźwięków Białegostoku

22 listopada 2019, godz. 9:00 – 13:45
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Prowadzenie: Patryk Lichota
Zapisy: j.zieniuk@galeria-arsenal.pl
FONOMAPA to jedyna w świecie interaktywna dźwiękowa mapa miasta stworzona z myślą o dzieciach ale także dorosłych! Jest obecna zarówno w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym (w postaci stołu multimedialnego). Narzędzie daje niewyczerpaną ilość możliwości filtrowania, nakładania na siebie i łączenia na wiele sposobów w sekwencje odgłosów miasta, stając się zaawansowanym instrumentem muzycznym. Użytkownicy mogą odkrywać w niej olbrzymią ilość poukrywanych w mieście dźwięków i tworzyć z nich kompozycje, którymi można się podzielić z innymi. Wizualizacja miasta staje się interfejsem programu muzycznego. FONOMAPA ma duży potencjał edukacyjny. Rozwija wrażliwość na dźwięki, uczy aktywnego słuchania (rozpoznawania dźwięków ze względu na ich źródło), pobudza do samodzielnego odkrywania, rozwija aktywność twórczą.

Efektem warsztatów będzie stworzenie mapy dźwięków Białegostoku, która będzie dostępna w wersji na komputery i telefony dla wszystkich mieszkańców Białegostoku po zakończeniu warsztatów w wersji internetowej, jako strona www.

Prowadzenie warsztatów:
Patryk Lichota - absolwent Kulturoznawstwa i Muzykologii. Doktor nauk o sztuce w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów, wykładowca na kierunku Media Interaktywne i Widowiska UAM, w Akademii Sztuki w Szczecinie oraz  na kierunku Intermedia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prowadził warsztaty z sound designu w filmie animowanym i warsztaty tworzenia rzeźb dźwiękowych (festiwal ANIMATOR 2013 i 2014, ANIMOCJE 2015), warsztaty CIRCUIT BENDING podczas Festiwalu Nauki i Sztuki, warsztaty „Dźwięki w ruchu" w ramach Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci, warsztaty dźwiękowe w ramach „Lata w Teatrze 2015", warsztaty „Zanurzenie w dźwiękach" dla osób z niepełnosprawnością umysłową na festiwalu 5 Zmysłów. Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów z aktywnego słuchania i nagrywania dźwięków w ramach projektu „Słuchanie Świata" Centrum Sztuki Dziecka. Twórca pakietu edukacyjnego z ćwiczeniami słuchowymi, ekologią dźwięku oraz higieną słuchu dla Filharmonii w Szczecinie. Autor książki „Tradycje hałasu w sztuce dźwięku".

Produkcja i koordynacja projektu, dokumentacja foto/wideo:
Yuliia Andriichuk-  urodzona w Żytomierzu, Ukraina (1995 ), obecnie kończy studia magisterskie w zakresie sztuk wizualnych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Współzałożycielka fundacji Axis Cactus oraz wytwórni płytowej Axis Cactus Records, artystka sztuk wizualnych i nowych mediów, fotografka przy wydarzeniach kulturalnych, m.in. FRIV Festival, Festiwal Słuchowisk. Współorganizatorka projektu recyklingowo-kulturalnego „Miejscownik" (przy wsparciu Greenpeace), przeprowadzała warsztaty dla dzieci w dwóch obecnych edycjach projektu „Sztuka w walizce". Wzięła udział w wystawach sztuki współczesnej takich jak: „SiteSpecific Mutagenesis" (2014, Autonomiczne Centrum Kultury Społecznej Cicha 4, Lublin), „Wschody" (2015, ACK „Chatka Żaka" Lublin), Biennale Nieużytków (2016, Opuszczony basen w parku Kasprowicza, Poznań), Obserwatorium (2016, Galeria 21, Poznań), Sen Astronoma (2017, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu), Plagiat!(2017, UAP, Poznań). Posiada spore doświadczenia w wolontariacie kulturalnym (w Galerii Labirynt w Lublinie, ACK „Chatka Żaka", festiwali jak Noc Kultury, Inne Brzmienia, ArtPole) oraz pomoc w organizacji czasu wolnego dla dzieci z Domu Dziecka w Żytomierzu i Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.