en
Menu
Logo Galerii Arsenał

ŁAD W KOSMOSIE czyli dziwne planety ! Warsztat z cyklu Sztuka dla Maciupkich w domu

ŁAD W KOSMOSIE czyli dziwne planety ! Warsztat z cyklu Sztuka dla Maciupkich w domu

10.10.2020 / 10:10
A+
A-
Galeria Arsenał  zaprasza Dzieci w wieku 3-4 lata wraz z Opiekunami  do wzięcia udziału w warsztacie ŁAD W KOSMOSIE czyli dziwne planety !  bez wychodzenia z domu

Prowadzenie: Ewa Kokot
Brak opłat i zapisów.
Warsztat nawiąże do autorskiej książki Ewy Kokot „Alfabet sztuki dziecka”. Jest on wizualnym abecadłem dla najmłodszych , ale także zobrazowaniem procesu artystycznego poznawania liter i pojęć sztuki. Publikacja ta powstała bowiem jako efekt wielu lat twórczej pracy z dziećmi w ramach autorskiego projektu FUTURE ARTIST. Dzieci i rodzice mogą zobaczyć całą książkę w załączonym linku. W „Alfabecie…” za każdą literą i słowem stoi obraz. My odniesiemy się do hasła książki - ŁAD. Zobaczymy ilustracje i wspólnie przeczytamy opis hasła. Dowiemy się, czym jest harmonia w sztuce i w realnym świecie. Poszukamy harmoniczności w kosmosie. Spróbujemy twórczo ustosunkować się do galaktycznej proporcjonalności. Przyjrzymy się z bliska gwiazdom i konstelacjom z perspektywy Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Odnieśmy się też  do wybranych dzieł sztuki wybrane dzieła sztuki takich artystów jak Wojciech Fangor i Frank Stella. Zainspirowani „wybijemy” kosmiczną dziurę w papierze- kosmosie i namalujemy fantastyczne  galaktyki za pomocą kredek świecowych i flamastrów. Całość pracy może pełnić rolę dekoracji lub być rodzajem witrażu okna dziecięcego pokoju.

Do tego warsztatu przygotuj:

-nożyczki
-kredki
-flamastry
-papier pakowy, duży arkusz
-plastelina
-komputer z dostępem do Internetu

Obejrzyj premierowy pokaz filmu i baw się z nami !
Premiera 10 (sobota) października o godz.10:00
[LINK]

Autorzy 10 wybranych prac, sfotografowanych i przesłanych na adres g.owdziej@galeria-arsenal.pl otrzymają niespodzianki.

Regulamin konkursu

Ewa Kokot - edukatorka sztuki, animatorka. Z wykształcenia pedagog i historyk sztuki. Od 1989 realizuje roku autorskie projekty DZIECKO-SZTUKA-KONTAKT. Zrealizowała około 1600 warsztatów twórczych i akcji w przestrzeni miejskiej. Pomysłodawczyni 3 międzynarodowych konferencji poświęconych wychowaniu przez sztukę. Autorka akcji: UTOPIA, PUSTKA, CIAŁO, LABORATORIUM MIASTA, POEZJA ULICY i DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ. Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Współpracuje z instytucjami kultury w Polsce i w Europie. Jest kuratorem projektu Future Artist i Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Od 2012 kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Inicjatorka projektu „Badania nad zwiększeniem kompetencji młodych ludzi z rejonu Śląska do odbioru sztuki najnowszej wraz z kompleksowym kształceniem kadr animatorów kultury” oraz powołania Forum Animatorów Sztuki Najnowszej. Z-ca Przewodniczącej P. K. Wychowania Przez Sztukę InSEA. Stypendystka MKiDN. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury w 2016 r. W sferze jej zainteresowań jest wspólny obszar dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej. Publikacje: Portret damy (2005), Fortepian, czyli gra faktury (2007), Księga Pracy Twórczej (2010), Nasza Przestrzeń (2012), Ścieżka zmysłowa (2013), Wielki Album Ważnych Dzieł (2014), Dziecko w pracowni- notatki twórcze (2015), Kompas współpracy (2016), Alfabet Sztuki Dziecka (2017), Alfabet Współpracy (2019)

https://www.facebook.com/ewa.kokot/videos/4105933606098254
Sztuka dla Maciupkich w domu