en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

"Fiszki-zapiski" - warsztaty z cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier"

"Fiszki-zapiski" - warsztaty z cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier"

08.04.2017 / 15.30
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza osoby głuche i niedosłyszące na pierwsze warsztaty z cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier":

Fiszki - zapiski

8 kwietnia 2017, godz. 15:30 
Prowadzące: Agnieszka Kołodziejczak, Karolina Jakóbczak

Celem warsztatów jest rozwinięcie wyobraźni uczestników i świadomości możliwości łączenia technik malarskich i rysunkowych. Prowadzące położą nacisk na odwagę zabawy z kolorem i pokazywania własnej osobowości. Powstanie grupowa mozaika "fiszek" stworzonych w różnych technikach.


Agnieszka Kołodziejczak. Urodzona w 1976 roku w Łodzi. Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Stypendystka rządu Norwegii w dziedzinie sztuk plastycznych (2003/2004) w Kunsthogskolen w Bergen. Uczestniczka wielu plenerów artystycznych, wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie specjalista ds. monitoringu projektów w Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” w Łodzi. Współzałożycielka Grupy Artystów Głuchych. Lady D Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury i sztuki w roku 2015 i zdobywczyni specjalnego wyróżnienia w finale krajowym. Zajmuje się malarstwem, poezją i fotografią. Pasjonuje się kulturą Skandynawii i językami skandynawskimi. 

Karolina Jakóbczak. Urodzona w Warszawie w 1984 roku. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (uzyskanie w 2009 dyplomu magisterskiego na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego, specjalizacja komunikacja wizualna) oraz Polsko – Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie (uzyskanie w 2011 dyplomu magisterskiego na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, specjalizacja animacja klasyczna), studiowała także na Erasmusie w Fachhochschule Trier – Communicationdesign w Niemczech 2006/2007. Z zawodu jest grafikiem i zajmuje się wszystkim co jest związane z sztuka płaskiego wymiaru w tym: ilustratorstwo, grafika komputerowa, grafika warsztatowa, fotografia, malarstwo i rysunek. Jej prace: fotografia, malarstwo oraz grafika warsztatowa były na rożnych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i za granicą.

Prowadzące należą do grupy GAG Grupa Artystów Głuchych

GAG jest grupą nieformalną, grupą artystyczną skupiającą ok. 20 pasjonatów sztuki – artystów głuchych, słabosłyszących, których łączy wspólna pasja i życie w Świecie Ciszy. Łączy nas miłość do sztuki, podobne myślenie artystyczne i chęć wzajemnej współpracy, realizowania wspólnej pasji, jaką jest sztuka, rozumiana jako poszukiwanie własnego konsekwentnego języka sztuki. Należy podkreślić fakt, że nie jesteśmy stowarzyszeniem rejestrowanym, jedynie grupą artystyczną, która nie ma na celu ambicji reprezentowania całego środowiska niesłyszących osób malujących, rzeźbiących, fotografujących itp. w Polsce. Grupa jest zorientowana na organizację profesjonalnych wystaw, plenerów i wydarzeń kulturalnych z udziałem członków grupy GAG, by móc dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy