en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Działania dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych połączone z oprowadzaniem po wystawie „Do zobaczenia po rewolucji!”

Działania dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych połączone z oprowadzaniem po wystawie „Do zobaczenia po rewolucji!”

22.10.2019 - 18.12.2019 / 10-17
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane na działania artystyczne połączone z oprowadzaniem po wystawie "DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu"

22.10–18.12 (wtorek – piątek), godz. 10–17

Prowadzenie: Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska, Justyna Zieniuk

Obowiązują zapisy: j.zieniuk@galeria-arsenal.pl, i.lizewska@galeria-arsenal.pl
Wszystkie zajęcia trwają około 90 min.
W zgłoszeniu należy podać: liczbę i wiek uczestników; wybrany temat oraz numer telefonu do opiekuna grupy.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w zajęciach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Czytaj regulamin>>>

Tematy:

Pop-up. Kurs wstępny z wyobraźni przestrzennej.
7+
W szkole Bauhaus bardzo ważne były podstawowe zajęcia, które rozwijały indywidualne możliwości każdego ucznia. Podczas naszego kursu wstępnego poćwiczymy wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Wykorzystując technikę tworzenia ilustracji pop-up, spróbujemy szerzej spojrzeć na dobrze znany papier. Może okaże się, że daje nieograniczony wachlarz możliwości jego użycia. Działanie pozwala poczuć siłę i moc płynące z projektowania połączonego z geometrią.
 
Asamblaż. Poznaj różne materiały.
4+
Uczniowie słynnych kursów wstępnych  pracowali z różnymi materiałami: kamieniem, drewnem, szkłem, metalem – badali ich związki poprzez tworzenie asamblaży. Kurs ten musieli przejść wszyscy uczniowie. Nasi uczestnicy spotkają rzeczy, które znają. Jednak tym razem zostaną poproszeni o stworzenie z nich asamblaży. Mogą powstać obrazy lub rzeźby.
Każdy z nas ma w domu trochę niepotrzebnych rzeczy. Niektórzy je wyrzucają, inni oddają, jeszcze inni gromadzą. Czy można zrobić coś nowego z rzeczy niepotrzebnych? Czy zastanawiamy się, z czego zrobione są przedmioty, które nas otaczają? Jaki w dotyku jest plastik, porcelana, drewno? Czy łatwo rozpoznajemy te materiały? 
Zanim przejdziemy do pracy, usiądziemy  w kole i  zasłonimy uczestnikom oczy. Każdy dostanie przykładowy przedmiot do ręki i powie głośno, z jakiego materiału został zrobiony, jaki jest w dotyku. Pozostali uczestnicy spróbują zgadnąć, co to za przedmiot i do czego służy.
Następnie, spośród przygotowanych materiałów, uczestnicy wybiorą takie, które posłużą im do stworzenia prac.
Poza pobudzeniem kreatywności będzie to pretekst do rozmowy o tym, że pewne rzeczy, już niepotrzebne mogą znaleźć nowe zastosowanie. 
 
Raz dwa trzy! Jasny, ciemny, mały, duży.
4+
Czy wiesz, że uczestnicy kursów wstępnych w szkole Bauhaus zaczynali swój dzień nauki od gimnastyki? A więc i my zaczniemy od małej rozgrzewki! Za pomocą ruchu spróbujemy pokazać pojęcia: przestrzeń, zamknięty, otwarty, ruch, statyczny, dynamiczny, aktywny, pasywny, materia, kolor, linia, punkt, jasny, ciemny, duży, mały. Wszystko po to, by łatwiej zrozumieć kontrasty.
Następnie uczestnicy oddadzą te pojęcia za pomocą przezroczystych folii w trzech kształtach: koła, trójkąta, kwadratu. Stworzą dwie kontrastujące ze sobą kompozycje: dynamiczną i statyczną. Efektem naszych działań będą dwie prace, które będzie można na siebie nakładać, tak aby kolory folii się przenikały.

Powiązane Wystawy

Zbliżenie na dłoń. Wyróżniają się paznokcie ozdobione żółtymi plamami i kropkami.
18.10 - 18.12

DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu