en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

"Deafart" - warsztaty z cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier"

"Deafart" - warsztaty z cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier"

24.06.2017 / 15:30
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska
A-
A+
UWAGA! Rekrutacja na warsztaty zakończona

Galeria Arsenał zaprasza osoby głuche i niedosłyszące na warsztaty z cyklu "Sztuka nie zna żadnych barier":

Deafart

24.06.2017 godzina 15:30
Prowadzenie: Marek Krzysztof Lasecki i Daniel Kotowski

Celem warsztatów jest poznanie elementów charakterystycznych dla sztuki deaf-art. Rozwinięcie wyobraźni i świadomości możliwości łączenia technik malarskich i rysunkowych w pracach malarskich i graficznych. Rozwinięcie wrażliwości co do problematyki osób niesłyszących.

Daniel Kotowski pochodzi ze wschodniej Polski. Urodzony się w Łomży w roku 1993. Miejscami jego dzieciństwa są wieś Grędzice i Śródborów. Obecnie mieszka w Warszawie. Absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (kierunek architektura wnętrz). Obecnie jest na studiach magisterskich na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się architekturą wnętrz i grafiką. Z zamiłowania zajmuje się twórczością przestrzenną. Temat dzieł nawiązuje do własnej tożsamości, przeżyć, natury, tematyki ciszy, nastroju, emocji, indywidualnego spojrzenia w świat. Pasjonują go różne dziedziny sztuki: malarstwo, instalacje, fotografia, kolaż, architektura wnętrz i wzornictwo.

Marek Krzysztof Lasecki: malarz, grafik i surdopedagog urodzony w  roku 1966 w Łodzi, obecnie mieszka w  Warszawie. Absolwent Wydziału Projektowania Graficznego i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w  Łodzi. Ma wrodzoną miłość do sztuki oraz talent do malowania. Inicjator i współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych. Pomysłodawca plenerów artystycznych dla osób niesłyszących, znany animator kulturalny środowiska artystycznego osób niesłyszących w Polsce. Ma bogaty dorobek wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Dojrzały sposób podejścia doświadczonego artysty do sztuki najlepiej ujmują jego słowa: „Gdy zainteresuje mnie jakiś temat, zastanawiam się w jaki sposób go ująć, by jak najlepiej oddać to co widzę”.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Sztuka nie zna żadnych barier - oferta Galerii Arsenał dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu"

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy