en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Ciepły powiew odpoczynku – Warsztaty Rodzinne dla nastolatków z cyklu RAZEM znaczy SIŁA

Ciepły powiew odpoczynku – Warsztaty Rodzinne dla nastolatków z cyklu RAZEM znaczy SIŁA

21.09.2019 / 16:00-19:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Kuratorka: Kurator: Katarzyna Kida
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza młodzież z opiekunami na Warsztaty Rodzinne dla nastolatków z cyklu RAZEM znaczy SIŁA:

Ciepły powiew odpoczynku
21 września 2019 (sobota), godz. 16.00-19.00
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
prowadzenie: Joanna Sitko
Mówi się, że łatwiej jest przeżyć zimę, karmiąc się wakacyjnymi wspomnieniami dni beztroski i ogólnego luzu. To na pewno. Miłe myśli to dobre lekarstwo, a receptę na nie sami możemy sobie wypisać i zrealizować.
Warsztat Joanny Sitko to wędrówka do wakacyjnych wspomnień nastolatków i ich rodziców. To budowanie kolekcji chwil - zarówno wyjątkowych, jak i tych zupełnie zwyczajnych - które będą odskocznią, upragnioną chwilą oddechu i ukojenia w przyszłości. W ramach działań zostanie stworzony autorski album na zdjęcia, myśli czy inne wycinki z wakacji. Jego wnętrze uczestnicy wypełnią w domowym zaciszu, udając się w wakacyjną wyprawę i przywołując emocje jej towarzyszące.
Okładka albumu zostanie stworzona na podstawie przyniesionych przez uczestników wakacyjnych zdjęć i różnorodnych, sentymentalnych materiałów/ubrań związanych z wakacjami. Będzie kolażem uwiecznionych chwil i wspomnień, falą różnorodnych emocji, łącznikiem między teraźniejszością, a przeszłością. Piękną oprawą tego co znajdzie się w jej wnętrzu.
 
Joanna Sitko: introligatorka, edukatorka, artystka sztuk wizualnych. Doktor sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, magister sztuki na kierunku edukacja artystyczna oraz konserwacja i restauracja dzieł sztuki. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia, Prezydenta Miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Podlaskiego. Współzałożycielka i koordynatorka projektów Fundacji artLAB w Białymstoku. Właścicielka pracowni introligatorstwa artystycznego papier LAB.
 
Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl do 20 września 2019, do godz. 14.00
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.