en
Menu
Logo Galerii Arsenał

8. Festiwal Kultury bez Barier 2020

8. Festiwal Kultury bez Barier 2020

25.09.2020 - 04.10.2020
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od Świętojańskiej)
A+
A-
Galeria Arsenał oraz 8. Festiwal Kultury bez Barier zapraszają wszystkich chętnych na wydarzenia towarzyszące wystawie „Strach”

Galeria Arsenał elektrownia,
ul. Elektryczna (wejście od ul. Świętojańskiej) 13,  Białystok

Wystawa oraz wydarzenia towarzyszące skierowane do widzów dorosłych!

PROGRAM WYDARZEŃ W GALERII ARSENAŁ ELEKTROWNIA:

25.09 – 4.10.2020 (wtorek - piątek)

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Strach”

wstęp wolny, obowiązują zapisy
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

26.09.2020 13:00 (sobota)
Oprowadzanie w języku białoruskim po wystawie „Strach”
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

01.10.2020 - 18.10.2020  (wtorek - piątek)
Warsztaty SEPPO towarzyszące wystawie "Strach"

wstęp wolny, obowiązują zapisy
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: e.urwanowicz@galeria-arsenal.pl
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.


Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania obowiązującymi gości instytucji.


O festiwalu FKBB

8. Festiwal Kultury bez Barier odbywa się w dniach 25.09-4.10.2020 w Warszawie i innych miastach w Polsce.

Możesz! Tak, możesz! Każdy może cieszyć się razem z nami świętem dostępnej kultury!
Festiwal jest od zawsze potężną dawką dostępnej kultury, dostępnej dla wielu – mamy nadzieję, że dla każdego. Bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć każdy może w jego bogactwie znaleźć coś dla siebie.
8 FKbB odbędzie się i będzie bezpieczny. Wszystkie instytucje, biorące w nim udział, już teraz pamiętają o wymaganiach stawianych nam przez Covid-19 i robią, co się tylko da, by sprostać regułom sanitarnym. Kina, teatry, galerie, muzea i inne miejsca festiwalowych spotkań będą bezpieczne, zdezynfekowane i będą czekały z wartościową i bogatą ofertą odpowiednio dostosowanych wydarzeń.
W tym roku spotkamy się także w sieci, wiele festiwalowych pokazów i warsztatów odbędzie się za pośrednictwem platform internetowych, a wszystko z pełną dbałością o dostępność.

Nowości 8. FKBB:
Będzie miejsko i wizualnie! 
Motywem przewodnim tej edycji festiwalu będą murale, neony, transparenty, wlepki, różnego rodzaju interwencje artystyczne obserwowane na ulicach miast i miasteczek. Chcemy je opowiedzieć osobom z niepełnosprawnościami i każdy MOŻE nam w tym pomóc! Już teraz mamy zgłoszonych kilkadziesiąt obiektów, do których powstaną audiodeskrypcje, tłumaczenia na PJM, opisy w łatwym tekście. Pierwszy raz w historii będziemy masowo udostępniać kolory, kształty i słowa wpisane w ulice, ściany, parki i chodniki.
Będzie międzynarodowo! 
Dostępność to także otwarcie na osoby mówiące w innych językach niż polski i polski język migowy. Wiemy o tym od dawna, ale w tym roku mamy wreszcie okazję dołożyć tę cegiełkę do naszej festiwalowej budowli. Zapraszamy wszystkich posługujących się angielskim i rosyjskim. MOŻECIE sprawdzać harmonogram festiwalowych wydarzeń, znajdziecie w nim coś dla siebie.
Będzie wirtualnie! 
Rok 2020 to powszechne wykorzystywanie internetu, wiadomo – Covid-19. Nie rezygnujemy z tej tendencji; wprost przeciwnie chcemy wykorzystać jej potencjał na potrzeby festiwalu. Niektóre pokazy, spektakle, warsztaty, spotkania czy spacery odbędą się wirtualnie. Merytorycznie wszystko nadal będzie się zgadzało, zmieni się tylko miejsce/medium festiwalowego wydarzenia, a dzięki temu każdy/każda, bez względu na odległość geograficzną, MOŻE już teraz rezerwować czas i szykować się na 8. FKBB.

8. Festiwal Kultury Bez Barier będzie, podobnie jak w poprzednich edycjach, wydarzeniem integrującym polskie społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób wykluczanych ze zwykłej codzienności życia społeczno-kulturalnego.

Festiwal Kultury Bez Barier organizują:
Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty, Bemowskie Centrum Kultury

W kulturze MOŻNA.