en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Romans z kosmosem

Romans z kosmosem

05.05.2021 - 30.06.2021 / 12:00 - 17:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał | Online
A-
A+
Gra edukacyjna SEPPO oraz SEPPO ONLINE towarzysząca wystawie Amélie Bouvier Tam, gdzie słońce kładzie się spać
Czy wiedzieliście, że w roku 1827, w podbiałostockiej wsi Fasty miał miejsce deszcz meteorytów? Zgłębiaj z nami tajemnice spotkań kosmosu z Ziemią za sprawą wystawy Amélie Bouvier Tam, gdzie słońce kładzie się spać, dla której tłem jest właśnie wspomniana historia deszczu meteorytów.

Artystka w swojej praktyce skupia się na odkryciach i obrazowaniu naukowym, jak również na lukach w wiedzy i naszych sposobach ich uzupełniania za pomocą potocznych wyobrażeń, anegdot i konfabulacji. Jej pracochłonne rysunki analizują mity narastające wokół naukowych danych i odkryć, zwłaszcza z dziedziny astronomii. 

Sama ekspozycja w mniejszym stopniu koncentruje się na relacjach między nauką a sztuką, a przede wszystkim na wizualnej re-interpretacji historii danych obiektów astronomicznych i wydarzeń z nimi związanych. W jej ramach zestawione są prace artystki, prawdziwe meteoryty ( w tym fragmenty meteorytu “Białystok”) oraz XIX-wieczne publikacje z dziedziny astronomii.

Galeria Arsenał zaprasza do wzięcia udziału w grze edukacyjnej na platformie SEPPO.

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
5.05–02.06 (wtorek-piątek), godz. 12–17
W cenie biletu na wystawę (w czwartki oraz niedziele bez handlu bezpłatnie).
Czas trwania warsztatów: 1 h

Kod dostępu do gry jest dostępny u opiekunów wystaw. 

SEPPO to fińska platforma gier edukacyjnych, wykorzystywana w edukacji (także w ramach działalności instytucji kultury i sztuki) na całym świecie. Platforma udostępnia narzędzia na potrzeby niestandardowych działań w ramach edukacji kulturalnej, np. warsztatów i gier terenowych z wykorzystaniem nowych technologii i interaktywnego narzędzia game-based learning. 

Uczestnicy będą w przestrzeni wystawy "Amélie Bouvier Tam, gdzie słońce kładzie się spać" korzystać z urządzeń mobilnych (np. ze swoich smartfonów). Po rozpoczęciu gry na urządzeniach mobilnych graczy pojawia się widok wystawy. Przy obiektach znajdują się opisy prac oraz zadań, które trzeba wykonać w określonym czasie. Niektóre z zadań mają charakter multimedialny.

SEPPO ONLINE

Istnieje możliwość skorzystania z gry w wersji online. 
Maksymalny czas trwania gry: 1 h

Gra odbywa się na żywo na platformie SEPPO po uprzednim ustaleniu terminu.
Prosimy o dokonanie rezerwacji z dwudniowym wyprzedzeniem
Zapisy przyjmowane są poprzez formularz:
https://forms.gle/ShFKBQwk1B68o8Lf7

Warunkiem udziału w grze jest otrzymanie maila zwrotnego z danymi umożliwiającymi zalogowanie się i rozpoczęcie gry online.
Bez opłat. Liczba miejsc ograniczona

Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Małgorzata Kopciewska, Aleksander Sakowicz, Eliza Urwanowicz-Rojecka, Justyna Zieniuk

Galeria Arsenał jest pierwszą instytucją kultury w Polsce wykorzystującą fińską platformę gier edukacyjnych SEPPO do nieszablonowych działań warsztatowych w obszarze sztuki współczesnej. Platforma SEPPO otrzymała w 2018 roku nagrodę the Bett Awards 2018 promującą kreatywność i innowacje w edukacji i w 2017 GEES Education Award za jakość i zróżnicowanie narzędzi edukacyjnych. Platforma jest wykorzystywana w działalności edukacyjno-kulturalnej m.in. w Finlandii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, USA i Dubaju.