en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Wystawy archiwalne

28.04.2017 - 01.06.2017

ANNA PANEK. Grundlagen

Malarstwo rozłożone na części; malarstwo w kawałkach, rozsypane – tak wygląda kluczowa praca na wystawie Anny Panek. To instalacja z barwnych powierzchni o nieregularnych kształtach, które budują przemyślaną strukturę.

Kuratorka

Agata Chinowska

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści

Anna Panek
28.04.2017 - 01.06.2017

ZUZA GOLIŃSKA / MAGDALENA ŁAZARCZYK. Niewidzialna ściana

Podczas otwarcia odbędzie się performance.

Zuza Golińska i Magdalena Łazarczyk pracują w duecie od 2014 roku – od rozpoczęcia studiów w Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ich przyjaźń okazała się doskonałą bazą do wspólnych działań twórczych. Obie artystki w swoich solowych realizacjach wychodzą od przestrzeni i odnoszą się do przestrzeni oraz różnych aspektów jej postrzegania.

Kurator

Tomasz Pawłowski

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści

Zuza Golińska, Magdalena Łazarczyk
18.04.2017 - 07.05.2017

MAGDALENA DREŚCIK. Ciepło – zimno. Nikogo tu nie ma

Malarstwo Magdaleny Dreścik to dogłębny namysł nad strukturą. Niefiguratywny zwrot, jakiego sztuka dokonała począwszy od ekspresjonizmu abstrakcyjnego, ma tu swoją prezentację – figuracją w tych pracach staje się sam akt dekonstrukcji. Horyzontalne i wertykalne układy linii (nasuwające skojarzenia z zapałkami bądź elementami gier dla dzieci) rozkładają konstrukcje architektoniczne do szkieletu, stając się studium defragmentacji obiektu. Przedmiotem konceptualnej refleksji malarskiej jest wyjęta z naturalnego tła bryła architektoniczna i proces jej konstruowania. Umieszczona na płótnie sekwencja linii tworzy obraz przypominający wieże strażnicze, rozsypujące się domki z zapałek, modele geometryczne bądź ślady osadnictwa dawnych cywilizacji.

Kuratorka

Monika Szewczyk

Miejsce

Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, Białystok

Artyści

Magdalena Dreścik
17.03.2017 - 04.05.2017

Made in Blue Republic

Blue Republic
Made in Blue Republic

Made in Blue Republic obejmuje szereg strategii artystycznych i metod pracy z materiałem. Agresywna płynność i natrętna materialność wydają się dominującą cechą tego projektu, który w rytmie zanikania i powrotu rozprzestrzenia się z upływem czasu (nawet jeżeli ten ruch jest wyłącznie pozorny), będąc wizualną refleksją nad sprzecznościami i dominacją prezentyzmu w XXI wieku.

Kuratorka

Monika Szewczyk

Miejsce

Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, Białystok

Artyści

Blue Republic
03.03.2017 - 20.04.2017

Sputnik Photos. Stracone terytoria. Nowy koniec

Archiwum Straconych terytoriów składa się z kilku tysięcy fotografii wykonanych w latach 2008–2016 na terenie byłych republik Związku Radzieckiego przez grupę Sputnik Photos, w której współpracują ze sobą: Andrej Balco, Jan Brykczyński, Andrei Liankevich, Michał Łuczak, Rafał Milach, Adam Pańczuk i Agnieszka Rayss. Zdjęcia z archiwum podpisywane są kolektywnie, a sam zbiór traktowany jest jako konceptualny „model do składania”, w różnych konfiguracjach prezentowany w postaci wystaw, wykładów i książek. W ostatnim czasie w oparciu o archiwum ukazał się ilustrowany leksykon [Niekompletny] spis rzeczy (2016) oraz fotobook Fruit Garden (2017).

Kurator

Sebastian Cichocki

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Artyści

Andrej Balco, Jan Brykczyński, Andrei Liankevich, Michał Łuczak, Rafał Milach, Agnieszka Rayss, Adam Pańczuk
20.01.2017 - 23.02.2017

BOWNIK. Wyobraź sobie czasy, w których wszystkie rekordy już padły

Wystawa odwołuje się bezpośrednio do przejawów młodości – swoistego zamknięcia w percepcji dwóch czasów: historycznego i magicznego. Młodości jako okresu przepełnionego wyzwaniami i eksperymentami. To czas kombinacji przeciwieństw, które stają się powtarzalnymi rekordami młodości. Zdobywane i kolekcjonowane trofea stanowią jedyną rzeczywistość posiadaną i identyfikowaną.

Kuratorka

Agata Chinowska

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Artyści

Bownik
20.01.2017 - 23.02.2017

WITEK ORSKI. Dziury w ziemi

Dziury w ziemi (2014–2016) to oszczędne w formie, monumentalne fotografie dołów wykopanych przez artystę w ziemi. Wychodząc od namysłu nad związkami obrazu fotograficznego z abstrakcją, Orski celowo poszerza pole interpretacyjne tych prac, prowokując refleksję nad ekonomią produkcji dzieła sztuki oraz relacjami między obrazowaniem a śmiercią.

Kuratorka

Sylwia Narewska

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Artyści

Witek Orski

Bieżące wystawy

04.08 - 15.09

Leon Tarasewicz

09.06 - 17.08

Jest tak, jak się Państwu wydaje

01.06 - 17.08

Detsky sen

Zobacz wystawy planowane

02.09 - 13.10

Uwaga! Granica

02.09 - 06.10

Open Group. Ze względu na okoliczności (w ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar 2017)

Zobacz kalendarium Galerii Arsenał