en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Spytaj Białystok

Spytaj Białystok

18.10.2016 - 31.12.2017
A+
A-
W sierpniu 2016, na zaproszenie Galerii Arsenał, artyści z Górnego Śląska - Małgorzata Jabłońska i Piotr Szewczyk przyjechali do Białegostoku poszukiwać inspiracji do graficznej opowieści o tym miejscu. Poprzez tę stronę, chcą podzielić się swoimi roboczymi obserwacjami, a przede wszystkim - spytać Białystok.

Jak piszą artyści – „Oto kilka naszych refleksji z niedawnego pobytu w Białymstoku. W odniesieniu do nich prosimy o Wasze komentarze, skojarzenia, obserwacje. Dziękujemy! Gosia i Piotrek".

Poniżej przedstawiamy refleksje artystów, prosząc o Państwa komentarze, skojarzenia. Można je wysyłać na adres spytajbialystok@galeria-arsenal.pl, bądź dzielić się nimi na stronie https://www.facebook.com/spytajbialystok/?fref=ts. Dzięki Państwa opiniom, wspólnie stworzymy opowieść o Białymstoku.

1. Białystok jest przystępny. Bezpretensjonalny, nie przytłacza sobą. Ludzie są otwarci, kontaktowi, uważni, wysłuchują do końca.

2. Białystok ma szeroką czasoprzestrzeń. Przestrzeń jest otwarta, jasna. Nie ma wrażenia pośpiechu.

3.Białystok jest osobny, nie jest po drodze. Sprawia wrażenie startu lub celu, jak gdyby trzeba było mieć powód, aby tutaj przybyć lub stąd wyruszyć.

4. Białystok ma chyba wszystko, czego potrzebuje współczesne miasto, wszystkiego po trochu. Jednak żaden z elementów nie dominuje na tyle, aby stać się wizytówką miasta, określić je.

5. Białystok jest głównie miastem normalsów. Na pierwszy rzut oka nie widać ekstremów. U przechodniów zauważalny jest dystans do definiowania się ciuchem, fryzurą i postawą.

6. W Białymstoku rzeczy dzieją się mimochodem, niefrasobliwie. Tak jak mimochodem powstaje przestrzeń, gdy znikają budynki.

7. Białystok jest pełen historii, które nagle się urywają. Historie są postrzępione. Wyczuwa się w mieście jakiś ogólny brak kontynuacji.

8. Jaki Białystok jest w dotyku? Jakim byłby przedmiotem? A może Twoim zdaniem można mu przypisać jakiś kolor, zapach, dźwięk, smak?

Bieżące wydarzenia

21.06 - 21.06

"Augustis 2.0" - promocja książki

21.06 - 22.06

Konferencja PODMIOT/PRZESTRZEŃ/WSPÓLNOTA NO. 2