en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Spotkanie autorskie z Oleksijem Tovpyhą / Rezydencja artystyczna

Spotkanie autorskie z Oleksijem Tovpyhą / Rezydencja artystyczna

20.06.2017 / 14.00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Galeria Arsenał ma zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z ukraińskim artystą Oleksijem Tovpyhą, który obecnie przebywa na rezydencji artystycznej w Galerii Arsenał.

wtorek, 20 czerwca 2017 r. o godz. 14.00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Podczas spotkania artysta zaprezentuje swój dorobek artystyczny oraz opowie o swoich doświadczeniach związanych z pobytem rezydencyjnym w Białymstoku.

Oleksii Tovpyha
Artysta sztuk wizualnych i matematyk urodzony w Charkowie (Ukraina). W swoich instalacjach i pracach fotograficznych bada wątki emocjonalne, psychologiczne i osobiste, takie jak: wstyd, strach, wspomnienia dawnej miłości oraz problemy historyczne i kulturowe. Interesują go media cyfrowe i ich wpływ na zachowanie ludzi oraz tworzone przez nich relacje. Chętnie obserwuje wszelkie interakcje oraz inne rodzaje percepcji niż wizualna.

W 2014-2015 studiował fotografię konceptualną w PhotoCult w Kijowie (grupa Romana Pyatkovki). W 2016 studiował w artystyczno-naukowej szkole w Charkowie (organizowanej przez Janinę Prudenko i New Art School). W latach 2015-2016 Oleksii wziął udział w wystawach w Ukrainie i Rosji. Jest zwycięzcą NonStopMedia VIII (konkursu dla młodych artystów, Charków, 2016).

Bieżące wydarzenia

16.12 - 16.12

Koncert Trupa Trupa