en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Bara Bara Bara * Kłirrealizm * DISCO * GALA

Bara Bara Bara * Kłirrealizm * DISCO * GALA

19.04.2018 / 18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+

Galeria Arsenał zaprasza na finisaż wystawy "Chłoporobotnik i boa grzechotnik"
Bara Bara Bara * Kłirrealizm * DISCO * GALA

19 kwietnia (czwartek) 2018r. / start godz. 18:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

WYSTĄPIĄ:
⭐ DJ mgr Monika Borys (Instytutu Kultury Polskiej UW, Mieleszkowce Pawłowickie / Warszawa)
⭐ Aleksandra Kluczyk (klub METRO / Żurnal zine Białystok)
⭐ Gabriela Korwin-Piotrowska (Kolektyw HOMAR UJ, Kraków / Białystok)
⭐ Tomek Pawłowski ( Muzealne Biuro Wycieczkowe Kuźnica / Poznań)
⭐ Agata Pyzik (pisarka, autorka książki “Biednie, ale sexy” Warszawa)

EVENT SUPPORTED BY:
⭐ Dom Mody Limanka (Łódź)
⭐ Żurnal zine (Białystok / London)
⭐ ET (S11, Warszawa / Czarny Blok)
⭐ W23

_______________

"Skąd w Pani tyle czelności?
Z dumy klasowej oczywiście."

cytat z serialu “Artyści” (reż. Monika Strzępka, dramaturgia: Paweł Demirski)

_______________

Zapraszamy na galę finisażową wystawy "Chłoporobotnik i boa-grzechotnik", która będzie poświęcona kłirowym strategiom manifestowania tożsamości regionalnej, narodowej i klasowej. Wieczór poprowadzi kurator z Podlasia Tomek Pawłowski. Za konsolą didżejską stanie DJ mgr Monika Borys, badaczka disco - polo, która przybliży i podda analizie największe przeboje tego gatunku. A na kanapie zasiądą ekspertki i eksperci z dziedzin mody, sztuki, muzyki i teorii kultury. Porozmawiamy o różnych przejawach dumy klasowej, biedzie, sexie, nowych estetykach, nienormatywności, o tym, co sprawiło, że robimy to, co robimy i jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.


Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na facebooku Galerii Arsenał

Zapraszamy

Dress code: queer cocktail

_______________

https://www.youtube.com/ watch?v=EDrOriKrV3g

Afterparty: Klub METRO

TBA

_______________

Monika Borys – academic queen of disco-polo, kulturoznawczyni, badaczka peryferyjnych wizualności. Doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, przygotowuje rozprawę o wizualnych sposobach konstruowania “wiejskości” w polskiej kulturze po 1989. Publikowała m.in. w „Praktyce Teoretycznej”, „Widoku. Teorii i praktykach kultury wizualnej”, „Ha!art”.

Aleksandra Kluczyk (Andra Hevah) - technolożka odzieży, 1/5 kolektywu Żurnal zine, działaczka kulturowa, feministka, menadżerka artystyczna klubu muzycznego Metro.

Gabriela Korwin-Piotrowska - absolwentka medioznawstwa (Uniwersytet Jagielloński), zajmująca się trendami teoretycznymi wyłaniającymi się w obszarze filozofii kontynentalnej. Organizowała liczne konferencje naukowe z zakresu m.in. akceleracjonizmu, narratologii czy Realizmu Spekulatywnego. Współtworzyła program dyskusyjny festiwalu Unsound w roku 2017. Członkini kolektywu HOMAR.

Tomek Pawłowski (ur. 1995 w Sokółce) ― kurator wystaw, performansu i projektów społecznych, organizator spotkań. Razem z Rafałem Żarskim prowadzi Muzealne Biuro Wycieczkowe - quasi firmę działającą na styku sztuk performatywnych i alternatywnej turystyki. Mieszka w Poznaniu.

Agata Pyzik – dziennikarka, krytyczka, eseistka; pisze o kulturze, sztuce, estetyce i polityce do publikacji książkowych oraz prasy polskiej i brytyjskiej (m.in. w The Guardian, The Wire, Frieze, Calvert Journal, Dwutygodniku, Polityce, Krytyce Politycznej i Szumie). Książka "Biedni, ale sexy" ukazała się pierwotnie w języku angielskim (Zero Books, 2014), obecnie autorka kończy pracę nad "Tin Drum" – monografią brytyjskiego zespołu synthpopowego Japan (Bloomsbury Publishing UK, 2018).

Powiązane Wystawy

09.03 - 19.04

Chłoporobotnik i boa grzechotnik