en
Menu
Logo Galerii Arsenał

KULTURA I NEURONAUKA - warsztaty z cyklu trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi - Anna Łobacz, Karolina Wiktor

KULTURA I NEURONAUKA - warsztaty z cyklu trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi - Anna Łobacz, Karolina Wiktor

18.11.2016 / 16:30
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Kultura i Neuronauka to akcja nastawiona na rozwój intelektualno-mentalny, niezależnie od stanu zdrowia i wykonywanego zawodu. Jej celem jest zbliżenie do siebie tych dwóch pozornie odległych światów – neuronauki i kultury – aby możliwa była współpraca na rzecz pomocy osobom chorym i niesprawnym neurologicznie oraz ich opiekunom. Ludzie ci powinni być równoważnym partnerem w każdej dyskusji i podejmowanych działaniach.

Zapraszamy osoby w wieku 50+ na warsztaty z cyklu "Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi":

18 listopada, piątek, godz. 16:30

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Warsztaty poprowadzą Anna Łobacz oraz Karolina Wiktor

Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.


Opis warsztatów:

Jak możemy pomóc? Proponujemy wiedzę w formie rozmowy i warsztatów.
 
Na podstawie własnego przypadku udowadniam, że pęknięcie tętniaka w lewej półkuli mózgu, udar niedokrwienny i przebyta afazja sensoryczna nie jest wyrokiem. Dlatego razem z Galerią Arsenał w Białymstoku zapraszamy na warsztaty na temat afazji.
 
Warsztat pierwszy poprowadzi Anna Łobacz – logopedka ze Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. W jego trakcie przez chwilę staniemy się afazjaninem – człowiekiem z dysfunkcją mowy – oraz rozwikłamy zawiłości w obszarze systemu szpitalnego.
 
Drugi warsztat poprowadzę ja, Karolina Wiktor – artystka wizualna. Dowiecie się, jak usprawnić życie afazjanina po powrocie z szpitala. Pokażę wam, jak proste czynności poprawiają sprawność. Zademonstruję również przyrządy, dzięki którym życie będzie o wiele łatwiejsze dla wszystkich :))
 
Na podstawie swojego doświadczenia oraz wywiadów, które przeprowadziłam, wiem, jak niezbędne są takie spotkania. Przybliżają dysfunkcję, jaką jest afazja, oraz pozwalają zrozumieć, że bez chęci dialogu wszyscy okazujemy się niesprawni i ograniczeni mentalnie… Mam nadzieję, że nasze spotkanie uświadomi nam wszystkim, że aby sobie pomagać, trzeba wiedzieć jak.... 


Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: m.godlewska@galeria-arsenal.pl


Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Rekrutacja trwa do 17 listopada do godz. 15:00 lub do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Karolina Wiktor 

artystka wizualna, twórczyni i animatorka spotkań wokół Kultury i Neuronauki