en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Jest - nie ma - Jest! - warsztaty z cyklu Sztuka dla Maciupkich

Jest - nie ma - Jest! - warsztaty z cyklu Sztuka dla Maciupkich

21.09.2016 / 11:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Czy sztuka to tylko obrazy na ścianach galerii? Albo stojące na piedestałach rzeźby?

Narzędzia używane przez twórców do wyrażania, co czują, co myślą, do komunikowania się z odbiorcami, do zadawania pytań, są tak różnorodne, jak różnorodny jest świat samego artysty.
Zapraszamy dzieci w wieku 1,5-5 lat wraz z opiekunami

na warsztaty z cyklu "Warsztaty dla Maciupkich"

21 września, środa, godz. 11:00

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Warsztaty poprowadzi dr Patrycja Dołowy

Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja
 

 
Opis warsztatów
 
Czy wiecie, że sztuka bywa ulotna? Jak ślad stopy zostawiony w trawie, wieża z wykałaczek lub taniec. Czasem artyści tworzą dzieła tylko po to, by zniknęły albo uległy zniszczeniu. Chcą w ten sposób zadać różne ważne pytania lub zwrócić na coś uwagę.
 
Na warsztatach zastanowimy się i pobawimy w tworzenie różnych form ulotnej sztuki. Będziemy używać różnych narzędzi używanych przez współczesnych artystów. Zrobimy performance, stworzymy znikające obrazy i zmieniające swoje formy obiekty.
 


Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl.
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Rekrutacja trwa od 13 do 16 września do godz. 15:00 lub do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o zabranie na wszelki wypadek ubrań na zmianę, gdyż dzieci mogą się pobrudzić.
 

 
dr Patrycja Dołowy - artystka multimedialna, działaczka społeczna, popularyzatorka nauki i sztuki. Ma na koncie ponad 60 wystaw w Polsce i zagranicą. Prace i teksty publikuje w pismach artystycznych i kulturalnych, m.in. Format, Artmix/Obieg, Metafora, MOCAK Forum, Op.cit, Tytuł Roboczy, w prasie i w magazynach wielkonakładowych, m.in. w Wysokich Obcasach, Przekroju, Focus. Współautorka książki „Miasto oczami kobiet” (2012), rozdziałów w publikacjach zbiorowych, sztuk teatralnych (w tym nagradzanej „Hideout/Kryjówka”).
 
Z wykształcenia doktor nauk przyrodniczych (2007), absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (2002) oraz Akademii Fotografii Artystycznej Wyższych Szkół Fotograficznych we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem, 2005). Autorka projektów artystycznych i działań w przestrzeni miasta. Działaczka społeczna, wiceprezeska Fundacji MaMa, współpracuje m. in. z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Centrum Kultury Jidysz.  Współtwórczyni i prowadząca cykle zajęć o sztuce dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie „Dziecko w muzeum”, w Domu Spotkań z Historią „Warszawskie historie” i w Centrum Kultury Jidysz. Twórczyni cyklu „Kawiarnia nauki i sztuki dla rodziców i dzieci” za który była nominowana do nagrody „Słoneczniki 2013” Laureatka Nagrody im. Karola Sabatha 2011, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012.